Тест на блиск і серветку: як вибрати натуральну б/у шубу

Натуральна шубка – мрія будь-якої жінки. Обрати гарну шубу можна на сайті megameh.com, але не всі можуть собі дозволити обновку з магазину. Як варіант виконання мрії без боргів і кредитів – шуба «з пробігом». Як не промахнутися з її вибором, розповіли наші експерти.

Проведіть тест на натуральність

В першу чергу переконайтеся, що вам пропонують купити за недорого річ з натурального хутра. Адже на око визначити справжність навряд чи вийде – сучасні технології дозволяють робити штучні хутра, які зовні не поступаються натуральним, але підводять по зігріваючим якостям. Щоб переконатися, що перед вами шубка з натуральних шкурок, відщипніть в непомітному місці пару ворсинок і підпаліть їх. При згорянні штучне хутро згортається в клубок, який можна зім’яти пальцями, і видає синтетичний запах. Натуральне ж хутро має органічний запах (наприклад, як у пера) і при стисканні і перетирання пальцями – кришиться.

Перевірте ламкість ворсу

Переконавшись, що шуба з висококласного натурального хутра, слід перевірити, чи правильно її зберігав попередній власник. Інакше ваша обновка може «залишити» вас уже до закінчення нинішнього осінньо-зимового сезону, оскільки в першу чергу через неправильне зберігання хутро пересихає, стаючи пухким, і починає сипатися. Для перевірки вам доведеться відщипнути ще пару ворсинок. Спробуйте скласти кожну окремо вдвічі. Пересушений ворс або зламається, або збереже складку в місці згину. В ідеалі ж ворсинка, коли ви її покладіть на долоню, повинна випростатися і не мати заломів.

Погладьте проти шерсті

Вам пропонують натуральну шубку? Чудово, а тепер переконайтеся, що якість хутра гарантує довге життя вашої обновці (шкурки були правильно вичинені, належним чином зберігалися та ін.). Для цього просто погладьте потенційну покупку проти шерсті. Якісне хутро після такої маніпуляції швидко поверне собі первісний вигляд. Якщо ж ворс залишився стояти сторч і не хоче повертатися у вихідне положення самостійно, це говорить про низьку якість виробу.

Огляньте міздрю при денному світлі

Загляньте під підкладку пропонованої вам шубки (виробники якісних хутряних виробів або зовсім не підшивають підкладку внизу, або залишають не підшиту ділянку для того, щоб мати можливість показати шкурки зсередини). Краще оглядати міздрю при денному світлі – так можна розгледіти «вік» хутра. Якщо міздря світла і м’яка – сміливо робіть покупку, оскільки термін придатності такої шубки закінчиться ще не скоро. Грубувата і пожовкла же говорить про те, що вам пропонують виріб з старого хутра, який скоро зіпсується.

Випробуйте колір серветкою

Якщо ви вибираєте фарбовану шубку, переконайтеся, що вона все ще добре тримає колір. Адже з часом навіть висококласні барвники можуть втратити свої властивості і стійкість. Допоможе вам в цьому волога серветка або змочений у воді ватний диск. Проведіть ними по шубі від плеча до подолу по спинці, а також по рукавах. Після цієї маніпуляції тканина повинна залишитися чистою.

Підбір – тільки на власні очі

Маючи намір придбати шубку через інтернет, не обмежуйтеся фотографіями, навіть якщо їх багато і з різних ракурсів. Домовляйтеся про особистий огляд товару, навіть якщо ви знаєте запропоновану вам модель і впевнені, що вона вам підійде. На фотографіях не завжди помітні дефекти вовни, міздрі і швів, а це впливає на якість і довговічність виробу. Тому краще купити ту шубу, яку ви зможете оглянути особисто.

Перевірте на міцність

Переконайтеся, що ваша потенційна обновка не має наміру побувати в ательє після перших же днів носіння. Візьміть виріб двома руками за плечі і злегка струсіть. Шуба, яка прослужить вам ще довго, під час струшування не видаватиме тріскучих або скрипучих звуків (як буває, якщо шуба застаріла) і не втратить волоски (в тому числі не залишить їх на долонях). В іншому випадку шуба швидко втратить свій вигляд, розлізеться і навряд чи прослужить довше сезону.

Увага на блиск

Одна з особливостей якісного натурального хутра – блиск, навіть якщо виріб фарбований. Це свідчить про те, що ворс не пересушений і не затертий, а значить збільшує шанси на довге життя шуби. Уважно огляньте потенційну покупку: ворс повинен блищати однаково по всьому виробу. Особливо зверніть увагу на такі місця, як низ рукава, пройма і плечі, комір, кишені, пояс, поділ. Саме ці місця видають тривалу експлуатацію виробу або його низьку якість.

Потягніть за шви

Також під підкладкою перевірте шви вашої шубки: злегка розтягніть шкурки, щоб переконатися, що нитка не сиплеться і шкурки не “повзуть”. Особливо зверніть увагу на шви в області сідниць і пахв – там верхній одяг найбільш схильна до випробувань на міцність.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...