Терпіти шкідливо: головна помилка відносин

Терпіти шкідливоЗ чим зазвичай доводиться працювати психологу, який працює на ниві подружніх відносин? З невдоволенням одного з подружжя щодо поведінки (або окремих звичок) іншого.
Ну, знаєте, там, «він сидіння унітазу не опускає», «вона тюбик НЕ закручує» і так далі, репертуар нескінченний.
І всі хочуть знати, що з цим робити. І хоча зробити дещо можна майже завжди, я сьогодні звернуся до початку відносин (тим, хто хоче знати, що можна зробити, якщо одруження трапилося вже сто років тому – посилання в кінці замітки).
Багато складнощів у відносинах виникають через неналежне поводження в самому початку них.
Як це зазвичай буває – він зачарований нею, вона без розума від нього, зустрічі чарівні, очікування млосні, все ідеально. А вже потім, через деякий час, з’ясовується правда про сидіння і тюбик, але вже пізно – діти, іпотека, всі справи.
Вихід простий. Варто помічати небажану поведінку відразу і – увага! увага! – Відразу ж про це говорити, пропонуючи усунути цю поведінку.
Зовсім примітивний приклад. Ось жінка і чоловік підходять до дверей, чоловік відкриває двері і проходить перший сам, а жінка з якихось своїх причин вважає, що так бути не повинно. Як поводяться зазвичай на початку відносин в таких випадках? Та ніяк. Відмахуються, мовляв, подумаєш, «Ну що я, не потерплю, чи що?», Це дрібниця.
А варто зупинитися і сказати щось на кшталт: «Милий, мені буде дуже приємно, якщо ти будеш притримувати для мене двері».
Зрозуміло, з боку чоловіка можна робити те ж саме, тут ніякої різниці. Якщо людина робить щось, що вам не подобається, скажіть йому про це.
Наприклад, якщо жінка якось непристойно спізнюється, чоловік може сказати їй щось на кшталт: «Мила, мені буде дуже приємно, якщо ти будеш приходити вчасно або хоча б попереджати мене про запізнення».
На початку відносин люди зазвичай хочуть один одному сподобатися, тому готові йти назустріч і змінюватися в якихось своїх поведінкових проявах. Причому зміна, як правило, відносно неважка, бо є заради чого змінюватися.
На жаль, люди діють рівно навпаки. Вони мовчать і терплять. Це і є головна помилка початку відносин – мовчати і терпіти (строго кажучи, і потім це не найвдаліша лінія поведінки).
Чому це помилка? Тому що у відносинах діє заявний принцип – поки ти не сказав, що тобі це не подобається, тобі це подобається.
І тому через десять років починається дивне. Весь цей час її шкарпетки, розкидані по всій квартирі, влаштовували, а тепер, бачте, напружують. Що за дурниця ?!
У тому-то й справа, що не влаштовували, але вона хотіла бути для тебе кращою, а замість цього стала зручною. Так само і з тюбиком, і з алкоголем, і з будь-якими іншими моментами. Поки ви мовчите, інший вважає, що вам все подобається. І враховуючи, що ми, люди, зовсім не телепати, дивно було б чекати іншого результату.
Повторю основна теза замітки (в інтернеті це дуже корисно робити). Щоб зробити подальшу подружнє життя краще, про моменти, які вас не влаштовують, говоріть з самого початку відносин.
Це не означає, що треба висувати людині ультиматуми, примушувати до якихось змін і відмов від його цінностей. Це означає, що варто позначати – ось це мене не влаштовує, я не хочу так.
Далі слідують переговори, обговорення, роздуми (спільні та індивідуальні). Може і розрив послідувати. Але навіть у цьому випадку краще все позначити відразу.
Отже, фіксуємо. Якщо вас щось не влаштовує, скажіть про це відразу, в той же момент, як це сталося. Це дозволяє значно підвищити шанси на взаємоприйнятне рішення, яке влаштовує обох. І, навпаки, мовчання за принципом «Я можу і потерпіти» швидше погіршить ситуацію, ніж поліпшить.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...