Терміни переривання вагітності

abortДля переривання вагітності знаходять безліч причин: низький достаток у сім’ї, відсутність підтримки рідних або просто небажання народжувати ще одну дитину. Поважні ці причини чи ні — вирішувати, мабуть, тільки самим жінкам. Але подвійно прикро, коли переривання вагітності доводиться робити за медичними показаннями. І якщо звичайний аборт за бажанням жінки дозволено виконувати до 12 тижнів, то в останньому випадку перервати процес виношування малюка можуть на терміні до 22 тижнів.

• Переривання вагітності на ранніх термінах 

Аборт на терміні до 12 тижнів зазвичай називається «раннім». Медики можуть запропонувати жінці медикаментозне переривання вагітності (терміни якої не перевищують 8 тижнів). Перед проведенням такого аборту пацієнтку направляють на УЗД. Потім, після підписання згоди на переривання вагітності на ранніх термінах, жінка приймає спеціальний препарат і залишає клініку. Приблизно через 1-2 дні у неї відкривається кровотеча, що нагадує менструацію. Це свідчить про те, що сталося медикаментозне переривання вагітності. Терміни наступної явки до лікаря краще не затягувати: потрібно зробити повторне УЗД і переконатися у відсутності залишків плідного яйця.

Ще одним видом переривання вагітності на ранніх термінах є міні-аборт (вакуум-аспірація). Лікар робить «відсмоктування» плодового яйця за допомогою спеціального шприца. Якщо терміни переривання вагітності за бажанням жінки ще не пройшли, але час для медикаментозного або міні-аборту вже втрачено, то лікарі можуть призвести хірургічне втручання з вискоблюванням порожнини матки.

• Переривання вагітності на великих термінах 

Якщо термін виношування дитини становить більше 12 тижнів, то рішення про аборт або штучні пологи приймає спеціальна лікарська комісія. Як правило, при прийнятті рішення медики враховують стан здоров’я жінки (а в деяких випадках і соціальні показання – смерть чоловіка, статус біженця, згвалтування та ін.) Однак у більшості випадків переривання вагітності на великих термінах проводиться через загрозу здоров’ю жінки, а також при виявленні важких пороків розвитку або нежиттєздатності плода.

Переривання вагітності на великих термінах лікарі часто роблять шляхом викликання штучних пологів. У цьому випадку в матку вводять спеціальний розчин, що провокує загибель і подальше вигнання плоду. Жінкам, яким протипоказана пологова діяльність, робиться операція по типу кесаревого розтину.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...