Темпераментний малюк

Темпераментний малюк

Давно вже не секрет, що всі люди діляться на чотириосновних типи темпераменту. І кожен темперамент характеризується своєю певною поведінкою. Маленькі дітлахи – не виняток. Але хто ж краще за всіх знає поведінку і характер свого малюка? Звичайно ж, його мама!

Придивіться до свої крихітки, пригадайте особливості її поведінки. Так, можна визначити до якого темпераменту вона ставиться, і підібрати правильний спосіб спілкування з дитиною.

Давайте розглянемо ці 4 типи.

Малюк-сангвінік.

Це дуже сильний і стійкий тип. З таким малюком батьки майже не знають, що таке проблеми. Режим, харчування, поведінка – все в порядку. Ці дітлахи, в основному, самостійні, володіють спокоєм характеру,цікаві і легко навчаються. Вони без проблем спілкуються з іншими дітьми, швидко заводять друзів, не образливі і не егоїстичні. Виховувати такого малюка – одне задоволення. Він найкраще сприймає “доросле” спілкування, що означає – сюсюкання, зайва суєта і голосіння абсолютно ні до чого. Крихітку можна підбадьорити веселим віршем, ласкавим словом або пісенькою. Дитина побачить, що про нього піклуються, що його люблять, а це – найголовніше для нього в житті. Зазнавши невдачі, він не буде довго плакати і переживати, а просто продовжить займатися своєю справою.

Малюк-флегматик.

Тип темпераменту теж сильний. Але на відміну від сангвініка, такі малюки відрізняються бездоганним спокоєм. Складається відчуття, що їм все байдуже. Такі діти добре грають з іншими дітьми, не створюють конфліктів, але дуже повільні і загальмовані, майже не емоційні. Вони занадто довго “розгойдуються”, але якщо займуться справою, яка їм сподобається – їх не зупиниш. У карапузів цього типу завжди є улюблена іграшка,улюблений мультик і улюблена футболка. Батьки з дітьми – флегматиками повинні бути більш емоційні – приділіть більше часу на підбадьорюючі фрази, ласкаві погладжування. Малюк, бачачи емоції мами чи тата, швидко підбадьориться. У разі невдачі найкраще намагатися відвернути дитину від сумних думок і перемкнути увагу на щось цікаве.

Малюк-холерик.

Це найголовніший непосида. Дуже рухливий,пустотливий, здатний легко переключитися з одного заняття на інше. Його настрій постійно змінюється. Складається відчуття, що у дитини всього дуже багато – печаль не знає кордонів, а радість – за повною програмою. Таким дітям складно грати в обмеженому просторі, дотримуватися якісь рамки через нестійкість настрою. Звідси – непосидючість,неуважність і багато некерованої енергії. З такою дитиною батьки завжди повинні мати при собі аптечку, бо травми просто неминучі. Заспокоїти цього малюка в складній ситуації варто одним гучним словом” вставай! “, ” Досить!”, ” Зберися! ” – І тут же переключити його увагу на щось захоплююче. Довгі вмовляння, прохання і стогнання допоможуть.

Малюк-меланхолік.

Ці дітки дуже сильно переживають будь-яку подію,будь то навіть звичайнісіньке падіння. Настрій швидко псується. У цих малюків дуже тонка і чутлива душа, тому вони ранимі, скромні, замкнуті, повільно звикають до змін. Вони як би занурені в себе. Пам’ятайте, що крихітка – меланхолік постійно потребує вашої уваги, турботи, любові й ласці. Підвищена увага і добрі слова допомагають малюкові швидше прийти в себе, впоратися з невдачею і зрозуміти, що все не так страшно, особливо, якщо мама поруч.

Зверніть увагу на характер вашого малюка, розберіть особливості його поведінки, і тоді вам буде набагато простіше підібрати потрібний ключик до серця вашої дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...