Тазове передлежання плоду

Тазове передлежання плодаПриблизно до 30-го тижня вагітності малюк в животі у мами активно рухається, штовхається, перевертається і змінює своє положення. Але, у міру збільшення терміну вагітності, і відповідно, зросту і ваги немовляти, на 32-34 тижні йому стає тісно. Дитина припиняє перекидатися і чекає пологів, лише іноді «потягуючись» всередині маминого живота, штовхаючись головою, рученятами і ніжками. Зазвичай до пологів дітки підходять в положенні «вниз головою». Ця найбільш фізіологічна, природна для проходу по родових шляхах поза називається «головним передлежанням плода». Але іноді немовля не встигає зайняти таке положення. Якщо малюк знаходиться в животі у мами вертикально, головою вгору, говорять про тазовому передлежанні плода.

Наскільки часто виникає тазове передлежання плоду?

Нечасто. В даний час медична статистика називає цифру від 3 до 5% – саме така ймовірність того, що жінка підійде до пологів з тазовим передлежанням плода.

Тому, навіть якщо малюк не перекинувся до 32-го тижня, бити тривогу рано – велика ймовірність того, що він зробить це трішки пізніше. Деякі дітки перевертаються вниз головою безпосередньо перед пологами.

Чи можливі природні пологи при тазовому передлежанні плода?

Так, можливі. Тазове передлежання плода не завжди сигналізує про необхідність кесаревого розтину. Однак допомога породіллі в цьому випадку вимагає від медичної бригади високої кваліфікації.

При тазовому передлежанні плода можливі різні ситуації.

Якщо до входу в малий таз жінки звернені сідниці дитини, а ніжки витягнуті уздовж тулуба, так говорять про сідничне передлежання. Це найбільш сприятливий випадок тазового передлежання плода. Якщо вага немовляти невелика, і немає інших протипоказань до природних пологів, лікарі зазвичай не наполягають на кесаревому розтині в такій ситуації.

Якщо ж в малий таз звернені дві або одна ніжки дитини, говорять про різні варіантіи змішаного або ножного передлежання. Цей варіант тазового передлежання плода несприятливий для природних пологів. У цьому випадку, як правило, лікар призначає операцію кесаревого розтину, щоб уникнути ризику для життя і здоров’я матері і немовляти.

Що може спровокувати тазове передлежання плоду?

Причини того, що немовля до пологів не повертається головою вниз, може бути багато, і не всі вони вивчені до кінця. Серед факторів, що підвищують ймовірність тазового передлежання плода, можна назвати:

  1. Міому матки;
  2. Анатомічно вузький таз;
  3. Передлежання плаценти;
  4. Маловоддя або багатоводдя (у першому випадку рухливість плода знижена, і він не встигає повернутися головою вниз, у другому – підвищена, і висока ймовірність прийняття неправильного положення на останніх тижнях вагітності);
  5. Захворювання і зміни репродуктивної системи і особливо матки, включаючи рубець після кесаревого розтину.

Також, за даними медичної статистики, частіше подібна ситуація виникає у пацієнток, народжених в тазовому передлежанні, тобто, дослідники говорять про деяку спадковості даного явища.

Несприятливими факторами, що підвищують ймовірність тазового передлежання плода, також є стрес майбутньої мами, перевтома, невроз. Ці фактори можуть викликати тонус матки і ускладнювати фііологіческіе переміщення немовляти.

Гімнастика при тазовому передлежанні плоду

Якщо після 32-го тижня вагітності дитина не зайняла положення «вниз головою», майбутнім мамам рекомендують допомогти зробити це за допомогою спеціальної гімнастики..

Перед виконанням будь-яких вправ обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Спробуйте умовити малюка перевернутися

Деякі жінки стверджують, що при тазовому передлежанні плоду вони допомогли малюкові перевернутися … умовивши його.

Вважається, що немовля сильніше реагує на низький, чоловічий голос. Попросіть батька дитини поговорити з малюком, пояснити, що треба повернутися вниз головою, щоб було легше з’явитися на світ.

Розмовляти потрібно, нахилившись до низу живота, покликати малюка, щоб він потягнувся на голос. Розмовляти з немовлям обов’язково треба розмірено і спокійно. Якщо голос буде звучати різко, дитина може, замість того щоб повернутися вниз головою, зачаїтися в животі у мами.

Зіткнувшись з тазовим передлежанням плода, головне – не піддаватися паніці. Якщо до пологів ще залишився час – спробуйте виконувати спеціальні вправи і говорити з малюком, умовляючи його зайняти правильне положення. Якщо ж «час Х» вже наближається, постарайтеся заспокоїтися і довіритися професіоналізму лікарів, адже найголовніше для малюка – це спокій і позитивний настрій мами! Бажаємо Вам спокійній вагітності і легких пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...