Тато і дочка

Тато і дочкаНародження дочки – нелегке «випробування» для деяких чоловіків, оскільки вони просто не уявляють, як виховувати дівчинку. Чому так відбувається? Справа в тому, що чоловічий і жіночий світ – дуже різні і далеко не завжди обидві сторони можуть зрозуміти один одного. Сьогодні ми спробуємо розібратися в тому, чи можуть тато і дочка досягти взаєморозуміння і як цього домогтися.

Батькова принцеса

«Тато, у вас дочка!» – Часом така фраза від медсестри призводить новоспеченого батька в легкий ступор. Що робити з такою крихтою, як її виховувати? З хлопчиком, воно якось зрозуміліше … Однак у міру підростання дитини тато вже й думати забуває про свої недавні тривоги і страхи.

Помічено, що вже з дитячого віку ставлення до дівчинки і хлопчика різне. Наприклад, якщо малятко заплаче, татова реакція – взяти на руки, обійняти, втішити. А на сльози сина батько може дати строге повчання – мовляв, нема чого «нюні» розпускати, будь чоловіком. Навіть покарання для доньки і сина відрізняються – як правило, для хлопчика воно більш суворе. Чому така «несправедливість»? Коли батько виховує сина, він повинен прищеплювати йому якості «справжнього чоловіка» – стриманість, силу волі, терпіння, мужність.

А при вихованні доньки тато може бути «самим собою» і відкрито виявляти свої справжні почуття. Може бути, тому часто духовний зв’язок між батьками та доньками такий сильний? «Татусеві» дочки тому приклад.

Дочки люблять своїх батьків «просто так» – безкорисливо і беззастережно, за сам факт їхнього існування. Погодьтеся,-яка інша жінка зможе так? І тато у відповідь віддає своїй доні всю теплоту і ніжність. Однак трапляється так, що батько сам руйнує любов своєї дочки, особливо якщо спочатку хотів народження «спадкоємця».

Неправильна тактика виховання

  1. Виховання «як хлопчика». При цьому батько буде заохочувати в дівчинці риси характеру і поведінку, властиве хлопчикам, а істинно жіночі якості (м’якість, поступливість, не конфліктність) стануть предметом осуду. Якщо донька буде відповідати батьковим «ідеалам», то любов батька вдасться заслужити.
  2. Байдужість. Дочка, тато якої її «не помічає», виростає вкрай невпевненою в собі людиною. Спроби завоювати увагу і любов батька поступово переростають у розуміння безнадійності цього «підприємства», а там – і до агресії недалеко.
  3. Підвищена вимогливість. У цьому випадку участь батька у житті дочки характеризується проявом постійного невдоволення і критики – навіть абсолютно безпідставною. Що й казати, подібне «виховання» абсолютно не сприяє формуванню щасливого і успішного в майбутньому людини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...