Танцюємо під час вагітності

Танці та вагітністьВагітність – чудовий час і чудовий він тим, що з’являється більше можливостей і бажання для самовираження, як би парадоксально це не звучало. Але майбутня мама, як правило, відчуває що її переповнює запас енергії. Не варто її стримувати, а краще … танцювати!

Танці і вагітність: для тіла чи для душі?

Рух – це життя і здоров’я! Навряд чи хтось буде сперечатися з цим твердженням. Справа в тому, що під час рухової активності збільшується вентиляція легенів, зменшується брак кисню в м’язах та інших тканинах, поліпшуються обмінні процес, і стимулюється робота кишечника. Весь організм працює краще і легше справляється з навантаженням, яка з плином вагітності все збільшується. Гімнастика до того ж зміцнює м’язи тазу, розробляє суглоби і сприяє підвищенню еластичності зв’язок, у результаті зменшується ймовірність травм і розривів при пологах.

Танці – це та ж гімнастика. Вони дають такий же ефект, як і інші способи підготовки до пологів. Неважливо, чи ходите в групу з йоги для вагітних, займаєтеся аквааеробікою, захопилися сальсою або фламенко, будьте впевнені, що тренуються саме ті м’язи, на які доведеться найбільше навантаження в пологах. Так що крім тренування гнучкості, пластичності, уміння концентруватися на власному тілі, майбутня мама одержить до того ж душевну насолоду і задоволення від танцю.

Техніка безпеки

Будучи вагітною, варто пам’ятати, що танці – це все-таки серйозне фізичне навантаження. Якщо ви раніше спортом не займалися, то до 20-го тижня вагітності навантаження повинні бути поблажливими. Уникайте різких рухів, ривків і стрибків.

Основні правила занять танцями під час вагітності:

Займатися танцями потрібно регулярно, 3 рази на тиждень, але недовго – 20-30 хвилин.

Підбирайте навантаження і рухи згідно своєї фізичної підготовки і самопочуття.

Навантаження збільшуйте поступово. Ваші навички та здатність керувати своїм тілом будуть також зростати від тренування до тренування. Ви навчитеся зберігати рівновагу і координувати свої рухи, а ваші м’язи зміцніють і набудуть пружності.

Якщо ви відчує запаморочення, прискорене серцебиття, втому, заняття потрібно перервати і зробити перерву або перенести на інший день.

Які танці вибрати на період вагітності?

Ідеальний варіант – записатися в спеціальну групу танців для вагітних: це може бути танець живота, сальса, румба або фламенко. Європейський танець почекає, поки ви не народите свого малюка. Під час вагітності в танцювальній моді – Схід! Такі танці повністю виключають надмірне напруження м’язів преса і в той же час м’яко тренують його і готують тіло мами до пологів.

Танець живота – дуже пластичний і сприяє збільшенню гнучкості хребта. Акцент танцювальних рухів переноситься на руки, плечі і спину, а от різноманітні струси і енергійні вісімки стегнами поки практикувати не потрібно.

Румба – прекрасний повільний танець з досить простим основним рухом. Румбу не вийде танцювати нейтрально і беземоційно, вона захопить і підкорить вас повністю. Виражайте себе, але знову ж таки, без різких рухів.

Сальса – простий, екзотичний, затишний і добрий танець. Ви легко впораєтеся з нескладними рухами, головне візьміть середній темп. Стегна активно рухаються хіба що трохи в більш повільному темпі, ніж зазвичай.

Індійський танець – справжня пісня, слова якої, це рухи. Заманливо вивчити нову мову під час вагітності, особливо такий гарний і інтригуючий, як індійський танець. Скористайтеся такою можливістю.

Фламенко – це іспанський танець, який поверне вам відчуття привабливості й жіночності. Фламенко чудово зміцнює м’язи спини і надає лікувальний ефект на організм.

Некваплива східна або іспанська музика сильно підвищує настрій і несе організму позитивний заряд енергії. У кров надходять ендорфіни (гормони щастя), які вам дуже знадобляться через кілька місяців, адже вони позитивно впливають на процес пологів. Ендорфіни допомагають розслабитися, знімають напругу і, тим самим, зменшують біль. Ну і малюк не відстає від мами, він танцює разом з нею, відчуває мамині емоції і теж слухає гарну музику. Чим не внутрішньоутробне естетичне виховання дитини?

Так що танці вагітності не перешкода! Танцюйте з задоволенням!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...