• Без категорії

Схватки і життя малюка: матриця Грофа

Схватки і життя малюка: матриця ГрофаПроходячи підготовку до пологів, батьки піклуються не тільки про благополучний результат всього процесу, але і готуються супроводжувати свого маленького в такий не простий світ. Допомагають сформувати йому тісний зв’язок батько – дитина, роблячи його психічно здоровим вже на найперших етапах. Готують зустріти життя з радістю.

Перший період пологів – схватки. Нормою вважається тривалість схваток від 2 до 12 годин. (Це може залежати від індивідуальних особливостей, а також від того, перша або друга вагітність, від психічного і фізичного стану породіллі, і т.д.)

Що таке схватки? Це початок пологової діяльності. Виявляється, коли дитина готова народитися, його тіло виробляє гормони, що сигналізують організму матері, що прийшла пора випускати його на світ. Схватки – це стиснення матки, при якому ще не відкритий вихід. Він тільки починає поволі розкриватися, щоб потім пропустити дитину.

Отже, комфортне і затишне середовище стає поступово нестерпним. Вона тисне, буквально, жене геть, і малюк починає розуміти, що Рай закінчений. Пора вибиратися, а куди – поки не зрозуміло…

Здавалося б, яке значення боротьби, в якій немає і натяку на результат?

У Америці навіть дійшли висновку, що така "мука" не має сенсу, і стали полегшувати задачу породіллям і немовлятам проведенням операції кесаревого розтину. Через 10 років цієї практики покоління дітей, що народилися таким чином, назвали "відмороженими"… Тому, що коли приходив час вирішення якоїсь життєвої задачі, вони "пасували". Не хотіли прикладати зусиль.

Отже, позитив 2-й матриці – в досвіді пасивної сили. Це внутрішня установка на терпіння: "Я багато що можу витримати". Це уміння докласти зусилля: "Зараз зберуся і знайду вихід". Уміння почекати прояв сприятливих умов для вирішення складного життєвого питання. Закладки совісті. Якщо щось хочеться поміняти в житті – треба це зробити так, щоб нічим не пошкодити оточуючим.

Це і закладка уміння вирішувати задачі, шукати і знаходити вихід в проблемній ситуації.

Відхилення цього періоду виявляються по-різному.

Якщо схватки тривали менше 2-х годин:

• Стрімкі пологи. Закладають програму дуже швидкого подолання перешкод, без повторної спроби при невдачі.

• Плановий кесарів розтин (тобто без очікування початку пологової діяльності). Може виявлятися як відсутність терпіння, впадання в "сон", заціпеніння перед перешкодою, спроби не помічати його. Проблеми з проявами совісті, а також такі діти складають групу ризику по прийому наркотичних препаратів, "красу" яких скуштували ще при народженні…

Схватки тривали дуже довго:

Матриця "Жертви" перекриває всі інші. Така людина тягне на собі більше всіх…і що цікаве, оточення якимсь чином відчуває його настрій, і вантажить, вантажить виконанням різних задач… В результаті у "Жертви" є всі підстави скаржитися на несправедливість, і підсилювати цим своє внутрішнє відчуття, – зачароване коло!

Гроф також підкреслює зв’язок процесів періоду 2-й матриці і схильності до затяжних депресій, відчуття безвихідності, відчаю, непереборного відчуття вини і відчуття неповноцінності.

Відсутність бажання що-небудь робити, втрата інтересу до всього на світі і нездатність радіти життю – це схильності людини, яка зазнала труднощі при проходженні БПМ2. У фізичному тілі ці відчуття супроводжуються головним болем, відчуттям здавлення тіла і м’язових блоків, серцевого болю і задишки, втраті інтересу до їжі.

Для жінок важливо знати, що пам’ять про її власні родові муки також може вселяти різні депресивні стани і фобії: вагітності, пологів, материнства.

І, в результаті, пам’ять її власного народження може стати причиною ускладнень в пологах і контакту з дитиною. Те ж справедливе і по відношенню до чоловіків – майбутніх тат. Не дивлячись на те, що чоловіки ретельніше приховують свої емоції, їх страхи роблять безпосередній вплив на процес народження дитини.

Джерело: happymama.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...