Світський візит, або в гості з дитиною

Світський візит, або в гості з дитиноюТак вже сталося, що сучасні діти стали повноцінними учасниками життя своїх батьків: лежачи в колисці, вони «ходять» в гості, відвідують ресторани, подорожують по світу. Звичайно, можна витратити багато часу, доводячи суперактивній мамі, що чинити так не варто, але це навряд чи вплине на її рішення всюди брати з собою малюка. Дотримуйтесь правил, які допоможуть вам залишатися активною, а дитині – безтурботною і здоровою.

Ви йдете в гості

1-3 місяці

Незалежно від обраного для подорожі «транспортного засобу» – коляски або машини – подбайте про те, щоб дорога не була довгої та виснажливої. Візьміть з собою все, що забезпечить малюкові максимальний комфорт, наприклад, підгузники, соску, пляшечку, засоби по догляду, іграшки. Не чекайте, що діти-ровесники зацікавляться один одним. Обов’язково узгодьте з мамою, яка чекає вас в гості, режим годування, прогулянки і сну.

3-6 місяців

Не забудьте повідомити малюкові, куди ви прямуєте, а по дорозі розповідайте йому про все, що вас оточує. Візьміть іграшки, брязкальця і їжу, яку воліє дитина.

Оскільки в цьому віці малюки стають більш рухливими (перевертаються на живіт, намагаються сісти), стежте, щоб вони були в безпеці. Якщо ви йдете в будинок, де є діти старше вашої дитини, поясніть їм, як треба спілкуватися з маленькими. Не дозволяйте їм брати малюка на руки. Спостерігайте за спілкуванням діточок: в цьому віці вони починають проявляти один до одного інтерес, і їх взаємодія допоможе вам пізнати свою дитину краще.

6-12 місяців

По дорозі займайте малюка чим-небудь приємним: читайте вірші, співайте пісеньки. Візьміть з собою книжку або іграшку для «приймаючої сторони»: чим раніше дитина навчиться дарувати подарунки і ділитися, тим легше їй буде спілкуватися з однолітками.

Узгодьте режим дня дітей і допоможіть їм налагодити контакт: нехай разом рухаються під музику, малюють на великих аркушах паперу, розглядають картинки в книгах.

1-3 роки

Візьміть побільше книг та іграшок, щоб діти могли грати разом. Займіть їх будівництвом, грою в м’яч, прослуховуванням казок і пісеньок, танцями і малюванням. Красиво накрийте стіл і хваліть малюків, якщо вони намагаються їсти акуратно. Не ставте одну дитину в приклад іншому. Навчайте дітей спілкуватися і грати разом.

Ви чекаєте гостей

1-3 місяці

Зробіть так, щоб дитина не нервувала, не лякайте її чужими людьми і гучними звуками. Забороніть дорослим палити в квартирі. Не пристосовуйте режим дня малюка до гостей: він завжди повинен жити в оптимальному для нього ритмі годування і сну.

3-6 місяців

Не порушуйте звичний режим дитини. Попросіть гостей входити в кімнату малюка по одному або ненадовго винесіть маленького до гостей, якщо, звичайно, він не боїться.

Не давайте дитині відразу всі подарунки: її увага розсіється, і вона швидше засмутиться, ніж зрадіє. Якщо малюк заплаче, відразу ж підійдіть до нього, інакше йому здасться, що чужі дорослі «відібрали» у нього маму.

6-12 місяців

Представте кожного гостя малюкові, кілька разів повторивши його ім’я. Слідкуйте, щоб дитину не пригостили чимось смачненьким з дорослого столу.

Якщо малюк буде вести себе неспокійно, усамітнитеся з ним у кімнаті, розкажіть йому казку, заспівайте пісеньку, зробіть легкий масаж. У тому випадку, якщо в будинку збереться двоє або троє дітей одного віку, ні в якому разі не залишайте їх одних.

1-3 роки

Якщо до вас прийдуть одні дорослі, дозвольте малюкові самому вибрати собі партнера по іграх. Приймаючи у себе дітей, продумайте меню, забавну сервіровку столу, ігри – словом, влаштуйте їм невелике, але затишне свято. Постарайтеся зробити так, щоб гості прийшли в той час, коли дитина буде активна.

Поїздка в гості, безумовно, розширить межі пізнання вашого малюка, але може і стривожити його. Якщо ви помітите, що він став вести себе неспокійно або перестав цікавитися тим, що відбувається навколо, краще почніть збиратися додому. А так як будь-які гості – це велике емоційне навантаження для дитини, ввечері можна розслабити його, додавши в ванну настрій трав календули, м’яти, валеріани та пустирника.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...