Сурогатна мама. Добре чи погано

Сурогатна мама. Добре чи поганоОстаннім часом тема сурогатного материнства – одна з найбільш популярних у своїй галузі. Про це пишуть газети, знімають цілі телепередачі. Зі сторінок преси злітають крикливі гасла про світових зірок, які витратили купу доларів заради милого немовляти. Для одних питання найму мами власної дитини здаються далекими і незрозумілими. Кшталт примхи знаменитостей. Але є й ті, для кого це остання надія. Давайте спробуємо розглянути проблему з усіх боків.

Почнемо з позитиву

Звертаючись за допомогою до сурогатної мами, люди, приречені на безплідність, отримують унікальний шанс знайти батьківське щастя. Причому це буде саме їхня дитина. Плоть від плоті і кров від крові. Що, само собою, має величезне значення. Адже гени, рано чи пізно, обов’язково дають про себе знати.

Немає необхідності переживати всі проблеми, пов’язані з ЕКЗ. А це мільйони витрачених нервів і грошей. Причому, в даному випадку, даремно. Не кажучи вже про те, що сама процедура далеко не безболісна. І робити її можна далеко не так часто.

Жінка, вдаючись до послуг сурогатної мами, позбавляє себе від жахів токсикозу, набряків, варикозу, зіпсованої фігури, гормональних стресів … цей список можна продовжувати до нескінченності.

У біологічної мами відпадає необхідність змінювати свій спосіб життя. Вона може продовжувати займатися улюбленою роботою і заробляти гроші.

Немає сенсу відмовлятися від активних видів спорту або проведення часу. Можна спокійно хворіти на грип і не переживати про наслідки.

Зворотній бік медалі

У цій величезній бочці меду знайшлася й ложка дьогтю. Причому не одна.

Найголовніше, ніхто і ніколи не дасть повної гарантії, що все закінчиться добре. Не має жодного значення, скільки вкладено грошей, сил і нервів. Незважаючи на те, що дитина генетично належить своїм біологічним батькам, виношує його все-таки чужа жінка. У будь-який момент вона може передумати і залишити малюка собі.

Як би не старалися батьки, дитина, народжена іншою жінкою, ніколи не буде сприйматися своєю до кінця. Адже найбільше ми любимо те, у що вкладаємо сили і душу, але не гроші. Психологи давно довели, навіть дітки – кесарята, яких приносять мамам на третій день після народження, вже психологічно травмовані. Так що ж говорити про сурогатних малюків. Причому дитина може відчувати «неповноцінність», але не розуміти її суті. У той же час батьки іноді намагаються компенсувати свою відчуженість горою дорогих і непотрібних подарунків.

Моральна сторона питання. В ідеалі сурогатна мама повинна з любов’ю ставитися до малюка, поки він в животику. А потім миттю викинути з голови, як тільки малюк з’явиться на світ. На практиці це неможливо. Якщо жінка може легко забути про малюка, якого виношує дев’ять місяців, значить вона має якісь психологічні відхилення. А така панянка не здатна виростити здорове немовля. З іншого боку, як би не старалися всі учасники процесу, біологічні батьки будуть добре розуміти, що усвідомлено наносять психологічну травму жінці. Але ж їй ще потрібно пояснити своїм власним дітям, куди подівся їх братик або сестричка. На практиці ж, зазвичай, під час вагітності, сурогатна мама усвідомлено намагається абстрагуватися від дитини. Вона намагається не думати про неї, не звикати. А тепер задумайтеся, наскільки це страшно для немовляти!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...