• Без категорії

Судоми в литках у вагітних

Судоми в литках у вагітнихУ другому і третьому триместрах м’язи литок можуть завдавати вам занепокоєння (особливо ночами). Ви можете відчувати судоми в литках, їх може зводити і смикати. Згідно деяким дослідженням, вони можуть бути викликані браком кальцію або магнезії, тому слід поговорити з вашим лікарем про те, щоб ці поживні елементи були збільшені у вашому денному раціоні або ж введені в нього додатково.

Щоб уникнути судом, надайте ногам більше уваги. Роззуйте і покладіть ноги на що-небудь високе хоча б на короткий проміжок часу протягом дня. Носіть підтримуючі колготки для гарної циркуляції крові.

Робіть спеціальні вправи — обертання ступні при нерухомій кісточці. Є декілька способів угамувати судоми, якщо вони почалися. Перш за все, переконайтеся, що ступня не напружена, не витягнута вперед; закріпіть кісточку так, щоб пальці ніг були направлені у бік вашого обличчя.

Обережно промасажуйте м’язи (а ще краще — попросіть зробити це вашого партнера, тоді як ви триматимете коліна прямо). Щоб зупинити судоми і уникати їх надалі, спробуйте наступну вправу. Стати на відстані одного кроку від стіни, ноги на ширині 30 см. Руки витягнуті, долоні торкаються стіни. Зігніть руки так, щоб обличчя наблизилося до стіни, при цьому ступні повинні залишатися притиснутими до підлоги. Потім знову випряміть руки. Робіть цю вправу від 5 до 10 разів перед тим, як лягти спати або ж коли у вас відбуваються судоми литок.

Джерело: medicina

Поділитися в...

Вас може зацікавити...