Судоми ніг при вагітності

Судоми ніг при вагітностіМабуть, знайдеться чимало майбутніх мам, які в період виношування дитини випробовували судоми ніг. Як правило, трапляється це під час засипання або сну. Нога витягується, литковий м’яз зводить і вона стає твердою, при цьому виникають сильні болі, які не тільки не сприяють сну, а й взагалі настільки нестерпні, що хочеться лізти на стінку. Судоми ніг при вагітності – явище досить часте і може свідчити про патології.

Причини виникнення судом при вагітності дуже численні і вимагають негайного звернення до лікаря.

Недолік мінеральних речовин

Недолік мінеральних речовин, таких, як кальцій, магній, калій, а також дефіцит вітаміну В6 є основною причиною судом ніг у вагітних.

В першу чергу брак мікроелементів характерна при вираженому ранньому токсикозі (під час блювоти з організму виводяться не тільки поживні речовини, але й життєво необхідні елементи).

По-друге, недолік перелічених мікроелементів пов’язаний зі зростаючою потребою в них організму вагітної (плід росте і вимагає все більше), що характерно для пізніх термінів вагітності.

По-третє, дефіцит кальцію, магнію і калію нерідко пов’язаний з незбалансованим харчуванням вагітної.

Ну і звичайно, ще однією причиною є безконтрольне вживання сечогінних засобів.

Варикозна хвороба нижніх кінцівок

Варикозна хвороба ніг також є однією з причин судом. Пояснюється це зростаючою маткою, яка здавлює нижню порожнисту вену або клубові вени, що призводить до застою крові у венах нижніх кінцівок і порушення відтоку з них.

Синдром нижньої порожнистої вени

Нижня порожниста вена розташовується в черевній порожнині праворуч від хребта. При знаходженні жінки в горизонтальному положенні (лежачи на спині або на правому боці) відбувається здавлення нижньої порожнистої вени. В даному випадку запускається механізм, схожий з варикозну хворобу (тобто, порушується відтік крові з вен ніг, виникає нестача кисню, і, відповідно, судоми).

Анемія вагітних

При вираженій анемії (дефіцит гемоглобіну) також можлива поява судом. Це пояснюється недоліком міоглобіну, який входить до складу м’язової тканини, виникненням дефіциту кисню, і, звичайно судом ніг.

Куріння і кофеїн

Надмірне вживання напоїв (чай і кава), а також куріння, призводять до гіпоксії організму, напрузі м’язів і виникнення судом.

Як допомогти собі?

При виникненні судом необхідно витягнути ногу і потягнути великий палець на себе. Після того, як біль відпустило, слід помасажувати ногу (але тільки не при варикозній хворобі).

В якості профілактики судом корисні теплі ванни. Слід уникати носіння взуття на каблуках (не вище 5 см). Крім того, необхідно переглянути раціон харчування, виключити напої з кофеіном, в дієті повинні переважати кисломолочні продукти (джерело кальцію) і продукти, багаті магнієм (гречана і вівсяна крупа, квасоля, горох та інше).

При наявності варикозної хвороби слід носити спеціальні еластичні панчохи (продаються в аптеці). Крім того, потрібно уникати тривалої ходьби, а при довгому стоянні на ногах проводити розвантажувальні вправи.

Відпочивати краще з піднятими ногами. У пізніх термінах рекомендується спати на лівому боці. І, звичайно, кинути палити.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...