Сучасний світ і його небезпека для дітей

Сучасний світ і його небезпека для дітейКожна епоха диктує свої умови існування. Слава Богу, канули в лету ті часи, коли малюків міг запросто з’їсти який-небудь шаблезубий тигр, випадково пробігаючи повз. Тим не менше, наші бабусі та мами добре пам’ятають про наслідки війни та радянську розруху. Їх досвід, в більшості своїй, на щастя, теж став частиною історії. Але, і в сучасному світі діток підстерігає безліч найрізноманітніших небезпек. Про те, як уникнути серйозних проблем читайте в нашій статті.

  1. Самотність

Багато сімей, в наші дні, обмежуються народженням однієї дитини. Зрозуміти таких батьків нескладно. Дорослі розуміють, що просто «не потягнуть» поповнення. Хочеться викупити квартиру, добудувати дачу, розплатитися, нарешті, за машину. Та й дружині непогано б авто прикупити. А скільки коштують пологовий будинок, садки, школи та гуртки … Не кажучи вже про розцінки на вищу освіту. Ось і виходить, що другий мамин декрет – недозволена розкіш для сімейного бюджету. А малюк … Ну, він цілком може погуляти з нянею чи бабусею на дитячому майданчику де повно інших дітлахів. Чому б і ні?

Тільки придивіться до своєї дитини уважніше. Хіба може спілкування з прийдешньої нянею замінити години, проведені з рідними татом і мамою? Скільки часу дитина приділяє спілкуванню з однолітками і як довго сидить вдома, перед екраном телевізора або комп’ютера?

У наші дні психологи настійно рекомендують батькам зробити переоцінку цінностей. Що важливіше для вас, нова посада на роботі або зайва година спілкування з власним малюком?

  1. Інтернет

З одного боку він, безсумнівно, несе безліч позитивних моментів, відкриваючи перспективи, про які наші батьки, свого часу, могли тільки мріяти. Крім того, на перший погляд, це так зручно. Малюк сидить вдома, під наглядом. Не “хитається» по дворах і, тим більше, підвалах. Але здаються переваги уявні.

Адже не дарма інтернет називають всесвітньою павутиною. Маленькому карапузові так просто заблукати у віртуальних лабіринтах. А там його підстерігають не тільки намальовані монстри. У дитини є цілком реальна перспектива зустріти не надто позитивних приятелів або просто угробити психіку в гонитві за перемогою чергової аркади.

  1. Недолік моральних цінностей

Можна сміливо стверджувати, що величезна проблема більшості батьків – хронічний брак часу. Засоби масової інформації динамічно, день у день, вселяють нам, що основа щастя для сучасної людини – це, безумовно, нове взуття від фірми …, одяг від компанії … і молоко вранці виключно від рекламованого виробника. При цьому дуже бажано захворіти на грип, заробити безсоння і роздобути поширене шкірне захворювання, тому що тільки після їх лікування всім відомим препаратом ви зможете радіти життю. Ну, а якщо ви досі не побували в Туреччині чи Єгипті, то вам повинно бути соромно дивитися в очі сусідам. Звучить трохи смішно, чи не так. Але, як це не сумно, а, тим не менше, всі ми схильні до цього заразного рекламного синдрому. Додайте до всього перерахованого залізну установку про необхідність зробити кар’єру, бути краще за всіх, заробляти більше за інших … І що, в результаті, виходить? Дуже невесела картина, в якій дорослі живуть на зразок зомбі, намагаючись встигнути все і скрізь. А що залишається дітям? Їм немає з ким поговорити, немає можливості обговорити з батьками власні проблеми. Через якийсь час малюки розуміють, що набагато легше вблагати тата купити нову іграшку, ніж пограти з ним у футбол. Так чому ж ми дивуємося, коли наші підлітки не цікавляться нічим, окрім «шмоток» і грошей?

Що робити батькам

Насправді, нічого особливого. Просто необхідно згадати, що, в цьому житті, головне. І не забувати про основні цінності. Вивчайте своїх дітей співчуттю, привчайте їх читати хороші книги, виробляйте навички трудитися. І, головне, не забувайте про особистий приклад!

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...