• Без категорії

Сучасні пологи

Ще якісь 20-30 років тому пологи велися набагато консервативніше. Наші мами і не подумували про те, щоб в пологах пострибати на м’ячі або повисіти на шведській стінці. В більшості випадків весь період розкриття породілля проводила в ліжку. Як же проходять сучасні пологи?

В першу чергу активно, причому з самого початку пологової діяльності, коли родові шляхи тільки готуються пропустити головку малюка! Досвідчена акушерка сама запропонує тобі більше рухатися, вибираючи зручне положення. Твоя активність полегшить процес розкриття шийки матки і зменшить хоча і природні, але досить хворобливі відчуття. Звичайно, все це можливо за умови, що з боку майбутньої мами і малюка немає протипоказань і рух не нашкодить їх здоров’ю

Якщо схватки почалися

Рекомендується:

Більшість жінок інтуїтивно прагне в цьому періоді зайняти вертикальне положення: стоять, рухаються, сідають навпочіпки. Під дією гравітації плід просувається по родових шляхах швидше. Цілком можливо, що тобі захочеться бути такою ж. Спробуй при цьому піднімати ноги, як би переступаючи через високий поріжок. Стоячи, плавно розгойдуй стегнами: такий "танець" розслабляє м’язи промежини. Зіприся руками об край ліжка або тумбочку так, щоб черевце небагато провисло: це розвантажить твою спину і зменшить больові відчуття.

Не рекомендується:

У вертикальному положенні пологи протікають швидше. Отже, при стрімких пологах лікар порекомендує тобі знаходитися в ліжку. До ситуацій, при яких необхідно лежати, також відносяться пологи при недоношеній вагітності, тазове передлежання плоду, спинальная або епідуральна анестезія.

Лежачи або сидячи?

Рекомендується:

Ти втомилася? По-пробуй прилягти на бік. Для зручності підклади під зігнуту ногу подушку або просто затисни її між ніг. Сучасні родзали оснащені різними корисними пристосуваннями. Є гумовий м’яч для фітнесу? Сядь на нього і при цьому широко розведи ноги. Спробуй посувати тазом вперед-назад, як би розгойдуючись. Для безпеки хай твої рухи обов’язково контролює чоловік або хтось з персоналу. Як така "сидушки" можна використовувати звичний дитячий надувний круг. Найефективнішої в плані розкриття шийки матки є поза сидячи навпочіпки з розведеними ногами.

Не рекомендується:

Не лежи на спині – таке положення гальмує процес просування головки плоду і підсилює хворобливі відчуття. Крім того, існує ризик здавлення маткою крупних внутрішніх судин. Не можна сидіти на твердій поверхні, наприклад, на стільці або ліжку, особливо коли схватки слідують одна за одною: це перешкоджає просуванню головки малюка.

Пора тужитися

Традиційно при пологах тужний період проходить на особливому ліжку, що нагадує гінекологічне крісло. Для ефективних потуг жінці пропонують упертися ногами в спеціальні виступи, а руками схопитися за "віжки" – ручки на бічних поверхнях ліжка. Ця позиція найбільш зручна для огляду родових шляхів, а також контролю етапів народження малюка.

Рекомендується:

Тобі незручно народжувати лежачи? Існує альтернатива! Для "вертикальних" пологів придумали спеціальні стільчики С-образної форми. Жінка сідає на стільчик і широко розводить ноги, а лікар розташовується ще нижче, щоб контролювати процес народження малюка. Такий спосіб стає все більш поширеним в пологових будинках України. А в твоєму пологовому будинку так народжують? Поцікався наперед! У багатьох пологових будинках є одномісні палати сімейного типу. Відповідний інтер’єр, приглушене освітлення і приємна музика сприяють тому, щоб породілля не хвилювалася, концентрувалася і успішно справилася з своєю місією.

Не рекомендується:

Часто майбутню матусю лякає перспектива опинитися в лікарні, адже саме так звичайно сприймають пологовий будинок. Принадним є пропозиція народжувати будинки. Проте не поспішай самостійно ухвалювати рішення – порадься з фахівцями. Тим більше що "екстремальні" види пологів, включаючи народження малюка у воду, нерідко чреваті ускладненнями. Якщо ти належиш до групи ризику (вік, резус-конфлікт і т.д. ), не варто ризикувати. Добре суспензія все "за і проти " і ухвали правильне рішення! Легких тобі пологів!

Джерело: www.mamashka.com.ua

НА ГОЛОВНУ — Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...