• Без категорії

Сучасні пологи

Сучасні пологиПочалися пологи? Концентруйся на своїх відчуттях – організм сам підкаже, як поводитися. Не переживай: все буде добре!

Ти напевно перечитала не один десяток журналів і теорію пологів знаєш на “5”. Справа за здачею “практики”! Ще якісь 20-30 років тому пологи велися набагато консервативніше. Наші мами і не подумували про те, щоб в пологах пострибати на м’ячі або повисіти на шведській стінці.

Як же проходять сучасні пологи? В першу чергу активно, причому з самого початку пологової діяльності, коли родові шляхи тільки готуються пропустити головку малюка! Досвідчена акушерка сама запропонує тобі більше рухатися, вибираючи зручне положення. Твоя активність полегшить процес розкриття шийки матки і зменшить хоча і природні, але досить хворобливі відчуття.

Добре, якщо поряд в цей час буде чоловік або близька людина, яка підтримає і підстрахує тебе.

ЯКЩО СХВАТКИ ПОЧАЛИСЯ

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

Більшість жінок інтуїтивно прагне в цьому періоді зайняти вертикальне положення: стоять, рухаються, сідають навпочіпки. Під дією гравітації плід просувається по родових шляхах швидше, критися. Цілком можливо, що тобі захочеться бути схожим.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

У вертикальному положенні пологи протікають швидше. Отже, при стрімких пологах лікар порекомендує тобі знаходитися в ліжку. До ситуацій, при яких необхідно лежати, також відносяться пологи при недоношеній вагітності, тазове передлежання плоду, спинальна або епідуральна анестезія.

ЛЕЖАЧИ АБО СИДЯЧИ?

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

Ти втомилася? Спробуй прилягти на бік. Для зручності підклади під зігнуту ногу подушку або просто затисни її між ніг. Сучасні родзали оснащені різними корисними пристосуваннями. Є гумовий м’яч для фітнесу? Сядь на нього і при цьому широко розведи ноги. Спробуй посувати тазом вперед-назад, як би розгойдуючись. Для безпеки хай твої рухи обов’язково контролює чоловік або хтось з персоналу.

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

Не лежи на спині – таке положення гальмує процес просування головки плоду і підсилює хворобливі відчуття. Крім того, існує ризик здавлення маткою крупних внутрішніх судин.

ПОРА ТУЖИТИСЯ

Традиційно при пологах потужний період проходить на особливому ліжку, що нагадує гінекологічне крісло. Для ефективних потуг жінці пропонують упертися ногами в спеціальні виступи, а руками схопитися за “віжки” – ручки на бічних поверхнях ліжка. Ця позиція найбільш зручна для огляду родових шляхів, а також контролю етапів народження малюка.

РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

Тобі незручно народжувати лежачи? Існує альтернатива! Для “вертикальних” пологів придумали спеціальні стільчики С-подібної форми. Жінка сідає на стільчик і широко розводить ноги, а лікар розташовується ще нижче, щоб контролювати процес народження малюка. Такий спосіб стає все більш поширеним в пологових будинках України. А в твоєму пологовому будинку так народжують? Поцікався наперед!

НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ

Часто майбутню матусю лякає перспектива опинитися в лікарні, адже саме так звичайно сприймають пологовий будинок. Принадним є пропозиція народжувати вдома. Проте не поспішай самостійно ухвалювати рішення, порадься з фахівцями. Тим більше що “екстремальні” види пологів, включаючи народження малюка у воду, нерідко чреваті ускладненнями. Якщо ти належиш до групи ризику (вік, резус-конфлікт і т. д.), не варто ризикувати.

Джерело:mamashka

Поділитися в...

Вас може зацікавити...