Сучасна українська музика

сучасна українська музика

Сучасна музика в Україні, безсумнівно, доповнює український фольклор, який є складним, але й одночасно унікальним феноменом культури. Україна завжди славилася багатими і різноманітними пісенними запасами, вони – символ і душа всього українського народу. Повага і любов до народного мистецтва передавалася з покоління в покоління, як усно, так і письмово. Кращі пісні створювалися майстерно і виважено. Пісенні жанри дуже різноманітні, що свідчить про використання пісні в різних сферах життя.

Кожен музичний жанр українського фольклору був створений з певною метою. Історичний цикл – один з найпопулярніших в українських піснях. У ньому оспівувалися як реальні історичні події, так і підтримувався бойовий дух воїнів. Ліричні пісні не менш популярні і змістовні і в них зображена соціально-побутове життя народу. Будь-яка подія або свято знаходили відображення у відповідних творах. Обрядові пісні показували легку і барвисту атмосферу і радість його учасників. Під час весіль, хрестин та інших важливих подій завжди звучали традиційні веселі твори, які були створені народом, грунтуючись на своїх моральних і етичних нормах. Природно, що така пісня піднімала настрій, допомагала забути про насущні проблеми. Сучасна українська музика підтримує подібну етнічну тенденцію.

Двадцяте століття подарувало Україні і всьому світові багатьох чудових співаків, музикантів і композиторів. Це і Лисенко, твори якого є скарбом національної культури та фольклору України. Дуже великий вплив зробив на академічну музику 20 століття Ігор Стравінський, який написав велику частину своїх творів на батьківщині, використовуючи для натхнення національний фольклор. Навіть багато відомих художників використовували чудову українську музику у власних творах. В окремих жанрах сучасна українська музика містить національний характер пісень. Це сприяє тому, що продовжують свою діяльність багато класичних музичних установ: Симфонічний оркестр України, Академічний духовий оркестр України та інші.

У сучасній творчості природно знаходять відображення політичне, економічне, соціальне життя суспільства. Це проявляється в музиці, літературі, театрі і т. д. Пісня – своєрідне відображення сучасної дійсності або реакції на події. Сучасна музика в Україні багатогранна і дуже різнобічна, що увібрала в себе багатовіковий національний характер, а також історію, філософію і світові музичні тенденції. Сьогодні з’являється безліч груп і фольклорних ансамблів, які виконують на сучасний лад народні українські пісні. Цей пісенний жанр зараз дуже популярний і актуальний, коли відроджуються давні національні традиції.

Поряд з цим існує й сучасна українська поп-музика, яка абсолютно відповідає всім вимогам шоу-бізнесу. Раніше про українську популярну музику цього сказати не можна було. Вся українська поп-музика має смислове навантаження і в будь-якій ситуації добре слухається. Адже разовий матеріал вже порядком набрид всім віковим категоріям слухачів. Музика це те, без чого не можна уявити сучасний світ, тому на виконавців лягає величезна відповідальність. Адже якісний матеріал купують добре, і це впливає на становлення виконавця та групи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...