Стрімкі пологи

strimkiНевже стрімкі пологи – це настільки погано? Багатьом жінкам здається, що якщо малюк швидко з’явиться на світ, то і йому буде легше, і мамі не доведеться довго випробовувати пологові муки.

Насправді все не так просто. Недарма медики роблять все можливе, щоб уберегти жінку від подібних пологів. Що ж це таке стрімкі пологи?

Стрімкі пологи є результатом порушення скорочувальної функції маткових стінок. Дивно, але такі пологи можуть починатися як затяжні, з поганим відкриттям шийки матки. Однак у певний момент малюк починає стрімко просуватися родовими шляхами.

Скільки можуть тривати такі пологи?

Давайте звернемося до медичної статистики. Перші стрімкі пологи протікають менше 4 годин. Повторні — менше 2 годин. Як правило, такі пологи рідко проходять без ускладнень. Найчастішими з них є розриви і кровотечі. Крім того, стрімкі пологи (наслідки яких буває вкрай складно усунути) несуть серйозну небезпеку для малюка. Дитина може отримати травму, що веде до інвалідності або навіть загрожувати життю.

Стрімкі пологи: наслідки та причини 

Подібні пологи часто спостерігаються у жінок, які мають генетичну патологію м’язових клітин матки. Якщо найближчі родички (особливо по жіночій лінії) вже проходили через стрімкі пологи, то вагітній жінці обов’язково потрібно попередити про це лікуючого лікаря.

Перші стрімкі пологи можуть бути і наслідком підвищеної нервової збудливості або порушенням гормонального балансу.

Значно частіше такі пологи спостерігаються у надто юних породіль, а також у жінок після 35-40 років.

В особливо важких випадках стрімкі пологи можуть загрожувати життю жінки: їх наслідком буває сильна кровотеча. Неприємним ускладненням є і розбіжність тазових кісток. У цьому випадку для зникнення болю необхідне тривале лікування і постільний режим.

Для зниження ризику подібних пологів жінці зазвичай пропонують заздалегідь лягти в пологовий будинок. У відділенні патології вагітних лікарі зможуть контролювати стан майбутньої мами і негайно нададуть їй допомогу в тому випадку, якщо малюк захоче занадто швидко з’явитися на світ. До речі, народжувати в таких випадках зазвичай радять на боці, а для уповільнення перейм жінці нерідко вводять спеціальні препарати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...