• Без категорії

Стригти волосся чи ні?

Звідки до нас приходять прикмети – невідомо. Таємниця ця покрита мороком і йде своїм корінням в далеке минуле. Всі прикмети, повір’я і марновірства передаються так само як і народні пісні, з покоління в покоління. Навіть у наш час високих, сучасних технологій і тотальної комп’ютеризації, коли життя тече в скаженому ритмі – багато жінок продовжують вірити в найнеймовірніші і дурніші твердження.

Отже, давайте розберемося з найпопулярнішою, і найнезрозумілішою прикметою, яка свідчить, що під час вагітності стригти волосся не можна.

Цікаво, чому ж?

Якщо вірити одним мудрим жінкам, то якщо піддавати своє волосся стрижці, то дитина народиться передчасно.

Звідки такі відомості? Швидше за все, ця прикмета дійшла нас з глибокої старовини, коли вважалося, що волосся частково рятує людину від холоду і в них прихована життєва сила людини. Взагалі, з волоссям пов’язували раніше дуже багато різних заборон. Наприклад, не можна було, розчесавши і вичесавши волосся, кидати їх на вітер або залишати на вигляді; розчісувати і мити волосся дозволялося тільки в строго певні дні. Вважалося, що розставання з волоссям може зменшити життєві сили, укоротити життя або обмежити достаток.

У російських селах, після заміжжя, в обов’язку жінки входило тільки вирощування і виховання дітей, і найважливіша для життя інформація починала накопичуватися у цей момент. Волосся тоді жінки носило довгі, їх тільки підрівнювали, щоб не сіклися. Молоді дівчата робили це раз на місяць на місяць, що росте. А жінки переставали підрівнюватися під час вагітності.

Насправді, зараз ніяких доказів про зв’язок підстригання волосся і пологів не існує. Навряд стрижка наближає час пологів…

У повір’ях бабусь немає нічого випадкового, все має своє пояснення. Багато культур затверджували, що у волоссі зберігається інформація, звідси і пішли численні казки про силачів (наприклад, про Самсона), сила яких пропадала, коли їх обстригали. Якщо яку-небудь інформацію вважали важливою, то щоб її зберегти, люди переставали стригти. Так поступали воїни, що присягнулися комусь помститися – вони не стригли волос і бороди, поки не виконають клятву.

По інших повір’ям існує такий вираз: "стригти – дитині вік укорочувати". Звучить цілком правдоподібно, але чи має такий вислів під собою які-небудь підстави? Проте, знову ж таки, багато хто в це вірить. У деяких салонах-перукарнях майстра навіть відмовляються "брати на себе такий гріх" і пропонують прийти на стрижку після пологів.

Також прикмету про підстригання волосся деякі трактують так: відрізуючи волосся, мама відрізує хлопчику статевий член і він народиться дівчинкою. Гм, цікаво, чи може перукар вплинути на стать дитини? Напевно, може, тільки в тому випадку, якщо він є його біологічним татом:)

Інші жінки цілком серйозно стверджують, що вагітним попросту стригти шкідливо. Знову ж таки, здорового підтвердження цим висловам немає – з погляду медицини, стрижка не може заподіяти ніякої шкоди здоров’ю майбутньої мами і її крихти.

Знову ж таки, якщо у жінки коротка стрижка, заборона на відвідини перукарні протягом дев’яти місяців може стати для неї серйозною проблемою. Додатково, потрапити в перукарню найближчим часом після пологів – складно, адже буде потрібно зайвий раз відлучатися від дитини.

А ось у китаянок існує абсолютно протилежна традиція. Як тільки жінка взнає, що незабаром вона стане матір’ю – вона зразу ж зістригає собі волосся, при чому дуже коротко. Якщо врахувати, що китайців майже третина від всіх жителів земної кулі, можна зробити висновок, що навряд стрижки негативно позначаються на вагітності і пологах. А може навіть вони навпаки, сприяють?

Як мені здається, всі ці марновірства знаходять своїх прихильників або, навпаки, супротивників. Чи здатна наша сучасна свідомість подолати вікові страхи і переконання повною мірою? Навряд. Можливо, слова "береженого Бог береже" – це справжня мудрість, якої не коштує нехтувати? На мій погляд, іноді дійсно потрібно бути обережним, особливо, коли йдеться про очікування найдорожчої істоти на світі. А з другого боку, якщо вірити прикметам, то якщо почухати живіт, дитина повинна народитися смугастою?

Джерело: http://detochka. ru

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...