Стрес вагітної позначається на дитині

Стрес вагітної позначається на дитині

Стреси, які випробовує жінка під час вагітності, підвищують ризик розвитку ожиріння у дитини в майбутньому, попереджають учені із США.

Дослідження на лабораторних мишах показали, що стрес під час вагітності приводить до ожиріння потомства. У тварин, матері яких піддавали стресу, вже через два місяці після народження з’являлися зайві жирові відкладення і розвивався переддіабет.

Дослідники вважають, що стрес впливає на роботу нейромедіатора нейропептиду  в головному мозку. Ця речовина стимулює апетит і може сприяти засвоєнню і росту клітин жиру. Стрес здатний викликати зміни в генотипі потомства, внаслідок чого активність нейромедіатора підвищується, збільшуючи кількість жирових клітин в організмі. Кількість клітин жиру у дитини до досягнення статевого дозрівання є основним чинником, вказуючим на схильність до ожиріння, нагадують експерти. «Таким чином, психологічна підтримка жінок під час вагітності і годування може бути ефективним способом профілактики ожиріння», – відзначають дослідники.

Варто відзначити, що зв’язок між стресом під час вагітності матері і схильністю до ожиріння спостерігалася лише у потомства жіночої статі. Дослідники не впевнені, з чим це пов’язано, проте вважають, що результати роботи необхідно перевірити на людях.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...