• Без категорії

Стрес у дитини: як допомогти впоратися з напругою

Стрес у дитини: як допомогти впоратися з напругоюБатьки не можуть захистити дитину від усіх неприємностей, які чекають її в період дорослішання. Але дорослі можуть відволікти малюка, і в цьому випадку можуть стати в нагоді ігри, описані в статті.

Діти нерідко стикаються зі стресовими ситуаціями, і в таких випадках завдання батьків – відволікти малюка грою і допомогти йому розслабитися, заспокоїтися.

Ігри, які допоможуть зняти стрес і напруження у дитини:

  1. Гірлянда

Ця гра добре підійде для сором’язливих дітей. З різнокольорового паперу вирізаємо гірлянду-чоловічків. Можна намалювати їм мордочки і написати імена родичів або друзів. Дитина захоплюється процесом, і в результаті розуміє, що вона не одна – чоловічки з паперу є уособленням її сім’ї, найближчого оточення.

  1. Негатив в небо

Дитина, що пережила травму (стрес), може застрягти в проблемі, якщо не допомогти їй позбутися від вантажу на душі. Візьміть китайські ліхтарики, або повітряні кулі, наповнені гелієм, вирушайте з дитиною на відкриту місцевість і запустіть його проблему в небо.

  1. Малюємо пальчиками

Ще одна дуже проста гра, яка допомагає зняти стрес у дитини. Занурюємо пальчики в фарбу, ставимо на листі кілька відбитків пальчиків. А потім запитуємо, що потрібно домалювати, щоб вийшов кролик, їжачок, корівка, кішечка або собачка.

  1. Виводимо страх на поверхню

На темному або чорному папері малюємо різнокольоровими крейдою, олівцями, фарбами. Цей метод допомагає в трансформації тривоги, виводить “на поверхню” страх, що накопичився. З темряви невідомого, минулого, страшного, виступає щось нове і барвисте.

  1. Візерунки з фарби

Для того, щоб зняти напругу і розслабитися, існує дуже простий спосіб: беремо склянку з водою і капаємо туди трохи акварельної фарби, розглядаємо візерунки, що утворилися на воді і спостерігаємо за тим, як розчиняється фарба.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...