Стрес – не привід відмовлятися від процедури ЕКЗ

Стрес-не перешкода для процедури штучного запліднення

Емоційний стрес не впливає на успіх процедури штучного запліднення, як передбачалося раніше.

Вчені з університету Кардіффа вважають, що зв’язок стресу з негативним впливом на успіх імплантації ембріона, є міфом. Вчені розглянули 14 робіт за участю 3583 жінок, які проходили лікування від безпліддя, і прийшли до висновку, що стрес не впливає на успіх процедури. Всім учасницям досліджень вимірювали рівень стресу до процедур, а також оцінювали рівень тривожності, напруженості і депресії, а потім зіставляли ці дані з результатами лікування.

Жінки, які хвилювалися більше за інших, вагітніли з тим же успіхом, що і більш спокійні пацієнтки, визначили дослідники. «Жінки, які проходять лікування і не вагітніють, часто звинувачують себе в тому, що надмірно хвилювалися, і чим більше невдач, тим сильніше вони переживають. Це зайвий раз зміцнює міф про асоціацію стресу з негативним результатом процедури », – пояснюють автори роботи.

При цьому, жінкам не слід ігнорувати стрес і негативні емоції. Лікування від безпліддя, без сумніву, є хвилюючою процедурою, однак це не причина, по якій слід опускати руки і не намагатися завагітніти. Приблизно третина пар не закінчують лікування, тому що для них це пов’язано з чималим стресом.

«Хоча стрес і не впливає на успіх лікування, ми не повинні ігнорувати емоційний стан своїх пацієнток. Клінікам слід дбати не тільки про надання найкращого лікування, а й про емоційну підтримку жінок », – роблять висновок експерти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...