Стрес може перешкодити схуднути після пологів

Гарний настрій спонукає тебе більше рухатися і менше є

Жінки, які після пологів відчувають сильний стрес, стикаються з великими труднощами, намагаючись позбавитися від накопичених під час вагітності кілограмів. Крім цього, мами, які важать вище норми, частіше страждають від депресій.

Вчені з університету Джорджії виміряли індекc маси тіла жінок, які народили свою першу дитину, і зібрали дані про рівень стресу і фізичної активності. «Сидячий спосіб життя і низький рівень фізичної активності дуже сильно залежить від стресу, який відчувають молоді мами. Чим більше стрес і депресія, тим менше жінка рухається, і тим більше зайвої ваги вона набирає », – розповідають дослідники.

Крім іншого, вчені відзначили зв’язок між підвищеним індексом маси тіла і активного соціального життя матусь. Спілкування з друзями – це позитивний момент, однак для більшості жінок спілкування не має на увазі фізичної активності. Велику частину часу мами проводять, розмовляючи по телефону, сидячи з подругами вдома, розмовляючи або дивлячись телевізор, замість того, щоб піти на прогулянку з дітьми. У результаті жінка не тільки не худне, але й набирає зайву вагу, що призводить до негативних емоцій і депресії.

«Нам відомо, що фізична активність поліпшує настрій і допомагає нормалізувати вагу, але ми вперше показали, як вона пов’язана із стресом у молодих мам», – відзначають дослідники, нагадуючи, що, перебуваючи в хорошому настрої, ми більше рухаємося і менше їмо.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...