• Без категорії

«Страшні» сни майбутніх матусь

«Страшні» сни майбутніх матусь

Вагітність підтвердилася, перші емоції позаду. Тепер наступає черга звикання до нового стану: майбутня мама багато роздумує про свою дитину, прагне дізнатися якомога більше про вагітність і пологи, здає аналізи. На якомусь етапі її знов можуть потривожити сновидіння. Це можуть бути кошмари або просто пригноблюючі сни, після яких залишається відчуття страху і неприємний осад

Психологи виділяють дві причини подібних нічних страхів.

Перший – це наявність фізіологічних незручностей, супроводжуючих вагітність.
Якраз до середини “цікавого положення” майбутня мама починає відчувати ворушіння свого крихти, внутрішнім органам стає тісно, матка тисне на сечовий міхур, трапляються судоми ніг, запаморочення… Всі ці неприємності можуть спровокувати виникнення нічних страхів. Якщо ви зрозуміли, що причина важких снів криється саме у фізіологічних незручностях, постарайтеся їх усунути. Зробіть увечері легку гімнастику: наприклад, вправа “кішка” допоможе вам зняти навантаження із спини і нирок.

Не їжте на ніч – внутрішнім органам теж треба повноцінно відпочивати! Попросіть кого-небудь з близьких зробити вам легкий масаж ніг. Перед тим, як лягати спати, сходіть в туалет (для зручності попросіть чоловіка купити биде подвесное). Дуже важливо стежити за харчуванням, своєчасно здавати необхідні аналізи. І поклопочіться про те, щоб ваше спальне місце було максимально комфортним. Для цієї мети можна придбати спеціальні подушки або вали, що зменшують навантаження на хребет і шию. Спати потрібно в добре провітрюваній кімнаті, щоб уникнути браку кисню.

Друга причина тривожних сновидінь – страхи, пов’язані з вагітністю і пологами. За допомогою сну психіка намагається позбавитися негативу, накопиченого в результаті переживань майбутньої мами. Прагніть одержувати якомога більше правдиву інформацію про вагітність і пологи, довіряйте тільки фахівцям. Дізнатися про ваш стан, справитися з тривогою допоможуть відвідини курсів по підготовці до пологів, читання тематичних журналів і книг, спілкування з психологами, лікарями, досвідченими мамами. Причиною страхів є, перш за все недолік інформації з хвилюючих вас питань. Рішення цієї задачі неодмінно відіб’ється позитивно на якості сну.

А ось вправа, яка допоможе подолати тривогу і страх. Приготуйте лист паперу і ручку. Сядьте зручніше, закрийте очі. Поволі порахуйте до десяти. Важливо відчути себе спокійно і комфортно. Запитайте себе: “Чого я боюся? Що мене турбує?”. А зараз записуйте на листочок все, що приходитиме вам в голову, навіть самі, на перший погляд, безглузді переживання. Постарайтеся написати не менше 25 відповідей. Після цього скрутіть лист і заховайте його.

Поверніться до цього списку через один-два дня. Почніть вправу з повільного рахунку, після чого спробуйте прочитати всі записи, не оцінюючи їх: пробігти очима по пунктами, спостерігаючи, на якому з них всередині щось “заворушилося”. Тривоги, які не знайшли відгук у ваших переживаннях, можете сміливо викреслити: найімовірніше, ви записали сьогохвилинний страх, хвилювання, що турбувало вас тільки у момент складання списку. Після цієї процедури відкладете лист паперу ще на пару днів, після чого знов повторите вправу. Таким чином, ви доведете список до мінімальної кількості пунктів – бажано, щоб їх залишилося 3 – 4, але не більше 5. Це і будуть основні джерела переживань, над усуненням яких треба працювати. Постарайтеся одержати якомога більше інформацію з питань, безпосередньо пов’язаних з пунктами вашого списку, що залишилися.

Позбавитися сильних і стійких страхів допомагає творчість. Візьміть кольорові олівці і зобразіть на папері свій страх. Для цього перед початком малювання спробуйте пережити своє відношення до нього. Які у вас виникають асоціації? Це може бути що-небудь конкретне, абстрактне або зовсім безформні колірні плями. Прагніть трохи менше аналізувати під час творчості, малюйте інтуїтивно. Уважно подивитеся на те, що у вас вийшло. Відкладіть малюнок на декілька хвилин, зайнявшися чим-небудь іншим, після чого візьміть лист і подумайте, які деталі потрібно додати в композицію, щоб страх зник. Можливо, розфарбувати все іншими кольорами, або повністю змінити картинку. Що у вас вийшло? Після цієї вправи переживання, як правило, блякнуть і стають не такими болісними. Подумайте, чи нічого ви не хочете додати до малюнка. Якщо виникає таке бажання, змінюйте композицію до повного відчуття завершеності роботи.

Якщо після закінчення творчого процесу ви відчуєте полегшення – значить, мета досягнута.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...