Страшилки і чутки про зуби під час вагітності

Страшилки і чутки про зуби під час вагітностіЗдавна склалося помилкове твердження, що при виношуванні малюка і грудному вигодовуванні, мама несе втрати в зубних рядах. Стоматологам іноді важко переконати матусь, вихованих на таких «бабусиних страшилках», що вагітність не принесе ніяких проблем із зубами, якщо жінки будуть стежити за їх станом, і всіляко сприяти зміцненню свого здоров’я.

Щоб зберегти свої зуби здоровими, майбутній мамі потрібно докласти трохи зусиль. Потрібно правильно харчуватися, доглядати за зубами за допомогою лікувально-профілактичних паст, зубних ниток (флосів), ополіскувачів, і регулярно спостерігатися у стоматолога, виконуючи всі його призначення.

Для чого потрібно правильно харчуватися? Раціон вагітної повинен складатися з їжі, багатої вітамінами і кальцієм. Це важливо і для розвитку малюка, і для стану зубів мами. Нестача цих речовин, призведе до крихкості зубів, появи плям емалі та інших неприємностей.

У період вагітності майбутня мама може зіткнутися з проблемами ясен. Десна стає рихлою, що кровоточить, зуби при цьому можуть бути чутливими. І в цьому випадку ретельний догляд та чистка є основними. Чищення зубів, крім механічного очищення, це і масаж для ясен, і лікування, адже пасти володіють різними лікувально-профілактичними діями. Щітка повинна бути середньої жорсткості, але якщо ясна кровоточать, то під час лікування краще користуватися м’якою. Чистити зуби потрібно двічі на день, вранці і ввечері. Якщо у вагітної токсикоз, то після блювоти потрібно прополоскати рот слабким розчином питної соди або просто водою, тому що кисле середовище шлунка може руйнівно діяти на зубну емаль.

Необхідно ретельно стежити за зубами, звертатися до лікаря при перших же симптомах карієсу. Але ще краще – раз на півроку для профілактичного огляду. Раннє виявлення хвороб зубів – запорука швидкого лікування, і, що важливо, лікування поверхневого карієсу обійдеться набагато дешевше, ніж лікування хронічних процесів в кореневих каналах з подальшою реставрацією дуже зруйнованої коронкової частини зуба. Чи не зайве нагадати, що і майбутньому малюкові зіпсовані зуби мами приносять лише шкоду.

Чутки про лікування зубів під час вагітності
Багато чуток з приводу лікування зубів під час вагітності. Жіночі форуми рясніють шкідливими порадами лікувати зуби тільки після пологів. Звичайно, в ідеалі зуби потрібно лікувати ще до зачаття. Але і під час вагітності лікувати зуби можна і потрібно. У деяких випадках лікар може відкласти лікування пацієнтки, але саме лікар повинен приймати це рішення. Оскільки похід до стоматолога у більшості жінок супроводжується стресом і переживаннями, то сприятливим часом для лікування зубів є другий триместр – всі органи дитини вже сформовані, токсикоз відступив, майбутня мама в хорошому самопочутті. Але якщо є зубний біль, набряк або інші нездужання, до лікаря потрібно йти негайно. Затримка призводить до виникнення хронічного процесу і ускладнень, а це може принести шкоду здоров’ю.

Вагітні жінки, не бійтеся болю на прийомі у стоматолога. Сучасні анестетики успішно блокують всі больові відчуття, а лікар підбере вам потрібні ліки, дозволені при вагітності. Відразу ж попереджайте лікаря про своє цікаве положення і не переживайте. Сучасна стоматологія творить чудеса. Діагностичне обладнання нового покоління не принесе шкоди ні вам, ні вашій дитині. Нові цифрові рентген-апарати несуть настільки мале променеве навантаження, що ваш малюк, надійно укритий зверху свинцевим фартухом, її навіть не відчує. І рентгенівські знімки зубів є прицільними, тобто потік спрямований тільки в область зуба. Але будь-які діагностичні процедури під час вагітності повинні бути призначені лікарем, і тільки в тих випадках, коли вони необхідні.

Милі майбутні мами. Якщо ви будете піклуватися про свої зуби, регулярно відвідувати стоматолога, виконувати всі його призначення і правильно харчуватися, то ваша усмішка буде сліпучою як під час вагітності так і після пологів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...