СТОП ЦУКОР: 12 СПОСОБІВ ПОБОРОТИ ЗАЛЕЖНІСТЬ ВІД СОЛОДКОГО

Ви гордо називаєте себе ласункою, але стрілка вагів змушує задуматися про свою красу і здоров’я в цілому? Прийшов час подолати залежність від солодкого, і ми знаємо, як!

На думку психологів і натуропатів, ласунами не народжуються, ними стають. Якщо ви готові за шоколадку продати душу, але при цьому відчуваєте себе нездоровою людиною – тоді читайте ці 12 порад, які допоможуть побороти харчову залежність від солодкого.

 1. Білок на сніданок

М’ясо, яйця, сир на сніданок – це ваше спасіння. Доведено, що підшлункова при такому раціоні працює інакше: йде гормон голоду, і відчувається насичення. Чим ситніше сніданок, тим менше хочеться «вдарити» по солоденькому.

 1. Ні перерв у їжі

Гостра потреба в солодкому цілком з’ясовна – падає рівень цукру в крові. Щоб підтримувати його в нормі, не пропускайте прийоми їжі. 5-ти разове харчування – кращий в цьому помічник.

 1. Використовуйте спеції

Імбир, кориця, ванілін – ці спеції досить часто допомагають впоратися з цукрової залежністю. Використовуйте їх в дієтичних стравах, і незабаром забудете про солодке.

 1. Недосипу – ні!

Ось така тривіальна, до оскоми на зубах, порада – спіть нормально. Адже це правда: чим менше спимо, тим нижче гормон лептин, в дисбалансі інші гормони, що відповідають за бажання поїсти.

 1. Фізкультура – наш вірний друг

Ну, як би вам не хотілося, як би не було сумно, але тренуванням бути. Але ось інакше ніяк, на жаль. Фізичні вправи самі по собі піднімають настрій, тому потреби «заїдати» тортиком не буде.

 1. Знайти причину

Треба розуміти, чому у вас є залежність від солодкого. Це діабет або причина психологічна. Визначте корінь зла разом з фахівцем.

 1. Де пастка?

В які моменти ви їсте солодке? Проаналізуйте, а якщо складно визначити – ведіть харчовий щоденник. Досить буквально тижня, щоб зрозуміти, в які хвилини ви піддаєтеся спокусі. Це відбувається в моменти втоми, недосипання або злості?

 1. Нагорода за утримання

Придумайте собі систему винагород в гривневому еквіваленті. Наприклад, не купили шоколадку за 40 грн, відкладіть ці гроші. А за підсумками тижня/місяця купуйте на зекономлені гроші щось приємне собі.

 1. Кальцій всьому голова

У вас шаруються нігті, швидко втомлюєтеся, буквально на зуб відчуваєте холодне і гаряче – прийшов час пропити курс кальцію. Адже його нестача робить залежність від солодкого ще більш нестерпною.

 1. З книгою по життю

Вчені довели – найдієвіший спосіб позбавлення від стресу – читання! Коли вам хочеться солодкого, беріть книгу!

 1. Спраглий в пустелі

Знаєте, як кажуть: ти не хочеш їсти, ти хочеш пити. І в більшості випадків це правда. Якщо тягне на солоденьке – випийте склянку води.

 1. Стрес?

Зверніть увагу на свій графік. Якщо ви мама, яка тягне на собі і дітей, і чоловіка, і побут – не дивно, що ви їсте солодке. А як розслабитися інакше? Тут порада одна – перегляньте своє життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...