Стимуляція пологів

oksutozunСтимуляція — це штучне викликання пологів на різних термінах вагітності і активізація пологової діяльності вже під час пологів. Стимуляція пологів застосовується тільки в крайньому випадку, коли дитині або його мамі щось загрожує. Також, якщо ви «переходжує» встановлений термін, а пологи все ніяк не починаються, лікарі можуть запропонувати вам стимуляцію.

Від деяких причин, що ведуть до «переношування», а отже, і від стимуляції, ви можете позбутися сама, не вдаючись до допомоги лікарів. Наприклад, до штучної стимуляції може призвести страх перед пологами, а також вживання лікарських препаратів, у тому числі і знеболюючих.

Усі способи стимуляції можна розділити на два види:

• ті, які стимулюють здатність матки скорочуватися;

• ті, які прискорюють процес розкриття шийки матки.

Амніотомія — розтин плодового міхура. Один з найбільш популярних засобів, що впливає на активне скорочення матки. Суть цього методу полягає в тому, що, лікар спеціальним інструментом проколює плодовий міхур, після чого відходять води, в результаті різко падає тиск усередині матки, дитина починає тиснути на кістки тазу, шийка матки розкривається і провокує пологи. Цей метод вважається безпечним і він жодним чином не позначається на стані дитини. Крім того, амніотомія абсолютно безболісна процедура.

Зауважимо, що за медичними показниками, до амніотомії можна вдаватися тільки після того, як голівка дитини входить в малий таз. В іншому випадку, вам може знадобитися препарат, який стимулює перейми. Зараз для цих цілей у медицині використовують Окситоцин.

Окситоцин — це аналог гормону, виробленого гіпофізом. Дія даного препарату спрямована на стимуляцію скорочень м’язових тканин матки, але ніяк не впливає на готовність до розкриття шийки матки. В основному його вводять внутрішньовенно, хоча існують і розчини для внутрішньом’язових ін’єкцій, і навіть таблетки. При впливі окситоцину родовий біль посилюється, тому його застосовують разом із спазмолітиками. Для кожної жінки дози підбираються індивідуально.

Простагландини — гормони, що впливають на готовність шийки матки до розкриття. Ці гормони у великій кількості містяться у спермі та навколоплідних водах. Для штучної стимуляції використовують простагландінові свічки та гелі, які стимулюють скорочення матки. Рішення про необхідність стимуляції приймає лікар, беручи до уваги умови перебігу вагітності.

Легких вам пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...