СТЕРЕОТИПИ ПРО СТОСУНКИ, ЯКІ НАМ НАВ’ЯЗАЛИ ФІЛЬМИ

Кіно, розраховане на широку аудиторію, будується за певними шаблонами і породжує безліч стереотипів.

Якщо ми дивимося художній фільм і він нас «чіпляє», то ми потрапляємо під вплив ідей та думок, які він несе. Наприклад, неусвідомлено (або навпаки усвідомлено) намагаємося повторювати моделі поведінки і стиль мислення своїх улюблених героїв. І хоча розуміємо, що в художньому кіно все дуже умовно – в глибині душі сподіваємося, що втілимо казку в життя.

У дуже багатьох фільмах є романтична лінія. І ось які стереотипи про відносини вони вкладають в голови глядачів.

Стереотип №1. Справжня любов трапляється з першого погляду

Ви знаєте ці моменти в кіно: вони побачили один одного, камера бере крупні плани, погляди виразні – і всім відразу зрозуміло, що це любов. У житті трапляється і таке, звичайно, але як виняток.

Абсолютно точно не потрібно грунтуватися у виборі партнера на те, чи пробило вас обох іскрами з першої зустрічі. Коли люди тільки починають пізнавати один одного, вони відчувають симпатію, пристрасть, іноді і антипатію – але тільки час може показати, чи переросте це в справжнє почуття любові. Буває, що люди розуміють, хто їх друга половина, через кілька років знайомства – і такі союзи в результаті виявляються дуже міцними.

Стереотип №2. «А потім він побачить мене і пошкодує …»

А ви будете така красива і щаслива, з новим кавалером і в діамантах, а він скотиться по життю вниз і буде до смерті шкодувати, що упустив такий скарб. Завіса.

Коли стосунки закінчуються, жінки люблять тішити себе думкою, що чоловік про це ще пожалкує. Якщо це стає мотивацією, щоб зробити кар’єру або хоча б нову зачіску – чому б і ні. Але не варто сидіти біля телефону і чекати – а коли ж він пошкодує. Швидше за все, ніколи, якщо ви не почнете рухатися далі. Адже він уже рухається, а ви?

У кіно моменти душевних мук героїв захоплюють нас, але в житті люди зазвичай просто живуть далі. Заводять нові знайомства, ходять на роботу, зустрічаються з друзями, а не дивляться з тугою в дощове вікно і все таке. І ваш колишній чоловік, повірте, навіть не здогадується, що повинен про щось жаліти і пристрасно хотіти до вас повернутися.

Стереотип №3. Любов в житті буває тільки одна

У красивих романтичних фільмах так воно і є. І в стереотипах про мораль, які несли минулі покоління.

Ви десяток разів плакали над загиблим Джеком в «Титаніку» і думали, ось як одна нетривала зустріч змінила життя Роуз, що вона і в 90 років про нього пам’ятає. Але тільки ось Роуз прожила насичене життя, вийшла заміж, обзавелася дітьми і внуками, а не страждала 70 років від того, що любов буває тільки одна.

Кожен фільм – вирваний з контексту шматок життя героїв. Якщо в ньому все закінчилося на «і жили вони довго і щасливо» – це не означає, що в продовженні пара не розбіглася б через рік.

У когось дійсно може бути одна любов за все життя, у когось – більше. Важливо не забороняти собі любити і йти за своїм серцем.

Стереотип №4. Всі «нормальні» жінки хочуть заміж і дітей

Героїні фільмів діляться на кар’єристок і тих, хто хоче заміж і дітей. Інших варіантів прожити життя масове кіно практично не надає.

Якщо пару століть назад заміжжя було способом виживання для жінки, а про бажання мати дітей її просто не питали, то сьогодні вона вільна жити собі на втіху. Більше не потрібно вирощувати собі помічників для оранки в полі, можна надійно оберігатися, шукати можливості реалізувати себе і жити так, як хочеться. Забудьте про стереотипі «двоє – це не сім’я». Ніхто не має права вам вказувати, мати дітей чи ні, бути домогосподаркою чи ні, виходити заміж чи ні.

Стереотип №5. Щоб знайти красивого і багатого чоловіка, потрібно бути «сірою мишкою»

Таку ідею пропагують багато культових фільми, не будемо показувати пальцем. Це відмінний гачок для глядачок: повірити, що казка можлива, навіть якщо у тебе немає зовнішності суперзірки. Таких героїнь люблять, адже поруч з ними відчувається деяка перевага. Мовляв, якщо вже вона собі такого чоловіка знайшла, то у мене буде мільярдер, не менше.

Очевидно, що в житті є і такі випадки, і зворотні. Ні яскрава зовнішність, ні величезна кількість грошей насправді не гарантують вам щастя у відносинах і в цілому в житті. Любов, взаємопідтримка, повага до чужих інтересів і почуттів, спільні цілі, спільне прагнення до здорового життя і здорових довірливих стосунків – ось те, що насправді визначає щастя в парі. А ось чекати дива, не роблячи ніяких дій і сподіваючись на те, що мільярдер-красень випадково зіткнеться з вами в магазині і відразу закохається – помилкова стратегія.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...