Статеве життя після позаматкової вагітності

Статеве життя після позаматкової вагітності Позаматкова вагітність стала досить частим явищем ужитті сучасних жінок. Після перенесеної операції з її видалення, всі сторони життя зажадають корективів. Це стосується і статевого життя жінки. На деякий час до неї мають бути внесені зміни, щоб надалі ніщо не могло її затьмарити.

Людське здоров’я крихке, як фарфор. Якщо не дбати про нього, то навіть самі основні процеси починають давати збій. Трапляється таке і в разі вагітності. Зачаття відбулося і начебто все повинно бути добре, але запліднена яйцеклітина починає прикріплюється вже в матковій трубі або в черевній порожнині, не спускаючись нижче в матку. Таке явище називається позаматковою вагітністю, вона дуже небезпечна для здоров’я жінки.

Через можливий розрив морули, який неминуче відбувається у зв’язку із зростанням ембріона, починається внутрішня кровотеча. Позаматкова вагітність видаляється хірургічним шляхом – порожнинної операцією або за допомогою лапароскопії.

Як і після будь-якої операції, після позаматкової вагітності організму потрібно відновний період, при якому існує ряд обмежень. До них відноситься і тимчасове утримання від статевого життя. У більшості випадків лікарі радять дотримуватися його протягом місяця або більше. Недотримання статевого спокою може призвести до повторного хірургічного втручання.

По закінченню визначеного терміну статева активність повинна наростати поступово. При самому статевому контакті і одержуваної при ньому розрядці ніяких хворобливих відчуттів бути не повинно. При позаматковій вагітності ні матка, ні зовнішні статеві органи пошкоджень не піддаються. Головна особливість статевого життя після позаматкової вагітності – ретельна контрацепція. Допомогти вибрати необхідний контрацептив повинен ваш лікуючий лікар. Після такої операції фахівці не рекомендують планувати вагітність протягом одного року.

Крім фізіологічних особливостей статевого життя після позаматкової вагітності можлива поява психологічних проблем у партнерів. Особливо, якщо вагітність була бажаною. Після такої події у жінки може знизитися самооцінка, розвинутися почуття провини і депресія. Не варто замовчувати свої відчуття, необхідно проговорити їх з партнером. Чоловікові в даній ситуації варто бути максимально чуйним і уважним. Для гармонійного і здорового життя будьте гранично уважні до свого здоров’я і при будь-яких питаннях звертайтеся до лікаря.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...