• Без категорії

Стародавні обряди для захисту дітей

Стародавні обряди для захисту дітейРізні марновірства, пов’язані із захистом дітей від злих духів налічують не одну сотню років. Цікаво те, що вони майже не міняються з часом. І зараз деякі матері, купаючи свою дитину, говорять: «З гусака вода – з Ванюші худина», як робили їх далекі прародительки в глухих селах.

Наші предки надавали велике значення захисту дітей, вважалося, що малюки особливо вразливі до підступів темних сил, і батьки, природно, прагнули заховати від них дитя.

Існував, наприклад, такий обряд: стовбур дерева розщеплювали вздовж, ставили розпірку, і через отвір, що утворився, мати передавала дитину батькові, який відразу завертав малюка в нову пелюшку. А мати голосно говорила: “немає більше дитя, в дереві зав’язнув”. Після цього дерево обов’язково перев’язували і дякували за те, що допомогло заховати немовля. З тією ж метою дитину могли пронести під планкою відірваного порогу (“немає більше дитя, домовик поніс”), після чого необхідно було пронести дитину між двох багать.

Тут не варто забувати про те, що в ті часи дітям давали як мінімум два імена: мирське і таємне. Робилося це знову-таки з метою захистити дитину від різних злих сил.

Вважалося, що діти особливо сприйнятливі до всякого роду пристрітам і псуванням. І це не позбавлено підстав, оскільки у новонародженого не відразу формується захисний енергетичний шар, у нього дуже мало сил для віддзеркалення атак.

Легкий пристріт, що виражається в загальному занепокоєнні дитини без яких-небудь вагомих причин, мати могла зняти самостійно. У різних областях існували різні способи “енергетичного очищення” дитини. Мати могла умити дитину заговореною водою, після чого витерти його личко виворітною стороною поділу своєї спідниці, тричі облизати обличчя немовляти.

Практикувалося також катання курячого яйця по тілу немовляти, та і зараз в багатьох областях нашої країни такий спосіб лікування залишається популярним: вважається, що яйце здатне увібрати в себе хворобу, що поселилася в тілі. Після такого обряду використане яйце категорично не рекомендується їсти, його краще розбити і вилити в каналізацію, прагнучи не торкатися до нього. Руки ретельно вимити.

Самим поширеним дитячими оберігом були ляльки. Їх робили з різних природних матеріалів (берести, соломи і ін.) або латочок тканини і наділяли захисною силою, здатністю захищати від безсоння, дарувати гарний настрій.

Таку ляльку-оберіг можна зробити і у наш час, для своєї дитини або в подарунок. Але майте на увазі, що багато традицій забороняли шити подібні амулети, оскільки в процесі доведеться встромляти в ляльку голку. У багатьох селах латочки тканини при виготовленні іграшки зв’язували між собою вузликами.

Ляльку можна зробити також з дерева, яке енергетично підходить конкретній дитині (якщо сумніваєтеся, яке вибрати, сміливо беріть березу – вона підходить всім; і ніколи не беріть для таких цілей осику). При бажанні можна використовувати також тісто або інший матеріал, який здається відповідним. Під час виготовлення ляльки слід думати про те, чого бажаєш дитині: здоров’я, щастя, спокійного міцного сну. Непогано також промовити всі свої побажання вголос. Такий оберіг вішають в кімнаті, де спить дитина, біля дверей або біля вікна.

Для захисту дитини на зап’ястку також могли пов’язувати червону шерстяну нитку, вважалося, що червоний колір володіє могутньою захисною силою. Колиску дитини прикрашали захисними знаками, в одяг зашивали різні захисні символи. І зараз деякі матері до виворітної сторони одягу старших дітей пристібають шпильки – для захисту від пристріту.

Що стосується дієвості описаних вище способів, то тут, як і в будь-якій магії, нічого не можна гарантувати. За великим рахунком все залежить від ступеня віри в позитивний результат і упевненості у тому, що все робиш правильно.

Джерело: Ivona

Цікаво буде дізнатися про фітотерапію. Ось так фітотерапія застосовується в медицині.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...