Стан зубів під час вагітності

zuby-pid-chas-vagitnosti

Вагітність – це завжди непростий стан організму у жінок. У вагітних виникає безліч проблем, які потрібно обов’язково вирішувати, щоб не було поганих наслідків ні у матері, ні у її дитини. Одна з найпоширеніших проблем – це руйнування зубів. Виникають питання : чи не зашкодять дитині стресові ситуації у стоматолога ? Що буде, якщо зуби не лікувати ? Як зберегти зуби ? Давайте спробуємо відповісти на ці дуже важливі питання.

Порожнина рота – це одне з найбільш насичених бактеріями місце, в якому вони розмножуються блискавично і в геометричній прогресії. Іншими словами – це рідний дім для бактерій, які є сприятливим середовищем для виникнення нещадного вбивці для зубів – карієсу. Це не секрет, що вагітні жінки постійно хочуть їсти. Цей звірячий апетит змітає зі столу і полиць холодильника все смачне, солодке, здобне, підвищуючи вуглеводи в організмі – розсадники бактерій.

Напевно, всі знають правило, що легше завжди попередити хворобу, ніж не допустити її бурхливий розвиток і лікувати вже заражені ділянки. Особливо важко піддаються лікуванню зуби, в яких почалися руйнівні процеси. Якщо до пологів ви подбали про здоров’я зубів, значить проблеми не виникнуть і під час годування, що особливо важливо, щоб у матері не було інфекційного вогнища.Кальцій – це той хімічний елемент, який дуже потрібен для формування та розвитку нового організму і зубів в тому числі. Тому організм вагітної жінки піддається величезному ризику, будучи базою для розвиваючого плода. Якщо говорити про зуби, то перше страждає емаль зубів, що захищає зуби від бактерій, які в ослабленому організмі вагітної не ростуть, а буйствують. Якщо емаль пошкоджена, карієс починає « пожирати » зуби, враховуючи те, що кальцій матері формує і кістки малюка, це часто призводить до повного знищення зубів – одному з головних донорів кальцію. Тому гігієна рота, профілактика і лікування зубів – це основна умова здоров’я майбутньої матері і дитини.

Сучасна медицина успішно лікує зуби на всіх стадіях вагітності, роблячи цей процес абсолютно нешкідливим для жінки і також для малюка. Вагітним можна лікувати : карієс, ставити пломби, знімати камені. Єдина умова : лікар повинен знати про вагітність, її термінах, чи є які-небудь ускладнення, щоб правильно підібрати варіанти лікування та засоби знеболення.

Один з найпопулярніших профілактичних засобів для зубів є фторування, яке зміцнює поверхню зубів, підвищуючи їх стійкість до кислого середовища.

Дома майбутня мама повинна обов’язково дотримуватися дуже простих, але безумовно обов’язкових правил догляду за своїми зубами: підберіть для себе зубну щітку з жорстким ворсом і бажано з рухомою головкою. Пам’ятайте, що змінювати щітку потрібно не менше трьох разів на місяць. Зуби потрібно чистити акуратно з усіх боків по контуру ясна. Час чищення зубів : мінімум 4-5 хвилин, кількість : мінімум два рази – ранок і ввечері, ідеально – після кожного прийому їжі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...