• Без категорії

Стан шкіри при вагітності

Стан шкіри при вагітності

Зміни в станішкірних покривів під час вагітності помічають всі жінки. У когось ці змінивідбуваються більшою мірою, а у когось в меншій. Найбільш помітно стан шкіризмінюється в другі три місяці вагітності.

Відбувається це,звичайно ж, внаслідок активності гормонів вагітності. Змінюється і кровообіг. Саме зміні кровообігу Ви зобов’язані тим дивним, що світиться, кольором обличчя,який характерний для вагітних жінок. По іншому в період вагітності працюють сальні і потові залози. Вони активізуються, тому що багато жінок помічають, що потіють сильніше, і шкіра під час вагітності стала жирнішою. Більш посилено працює і механізм, що відповідає за пігментацію шкіри. Причому, якщо Ви і від природи смугляві, то таких сюрпризів, як пігментні плями, веснянок буде більше,і вони будуть яскравішими. Дівчатам же з блідою шкірою можна практично не побоюватися пігментних плям. Не лякайтеся, як тільки з’явиться на світ Ваш малюк, гормональний фон почне приходити в норму і колір шкіри знову вирівняється.

Найбільші переживання доставляють жінкам у період вагітності пігментні плями на обличчі. Це так звана маска вагітних. З’являється маска вагітних ближче до середини вагітності. Трапляється це раптово. Одного ранку Ви раптом знаходите у себе на обличчі ці коричневі плями. Така реакція клітин шкіри на дію прогестерону і естрогену. Клітини починають посилено продукувати меланін, але відбувається це стихійно, тому шкіра темніє не рівномірно. Якщо Ви брюнетка чи шатенка,постарайтеся поменше підставляти обличчя сонячним променям. Тоді маска вагітних якщо і з’явиться, то буде не такою яскравою. Під час вагітності у Вас можуть з’явитися давно забуті прищі на обличчі. Методика догляду за шкірою при прищах нічим не відрізняється від того, що Ви робили, коли Вам було п’ятнадцять. Чи не застосовуйте скрабів і пілінг-кремів. Максимум, чим можна очистити обличчя – це скраб на основі вівсяних пластівців. У період вагітності Ваші долоні і ступні можуть стати більш яскравого забарвлення і іноді свербіти.

Під час вагітності Вас може відвідати і така шкірна напасть, як папіломи. Це зовсім маленькі бородавки витягнутої форми, які найчастіше з’являються під пахвами,під грудьми або на шиї. Якщо папіломи з’явилися саме в період вагітності, то вони пройдуть самі, як тільки малюк народиться на світ.

А ще дивна болячка, яка буває у вагітних жінок – це пітниця. Трохи пізніше Ви детально ознайомитеся з цією проблемою наприклад і свого малюка, але зараз Ваша черга. Як вже було сказано вище, в період вагітності активніше працюють потові і сальні залози. Тіло потіє і в деяких місцях під впливом тертя з’являються дрібні червоні прищики. Вони можуть бути причиною свербіння. Сверблячка іноді з’являється і в тих місцях, де шкіра піддається сильному розтягуванню.

З усього,сказаного вище,можна зробити висновок, що, який би характер не мали проблеми з шкірою, що з’являються в період вагітності, ясно одне. Шкіра вагітної жінки вимагає більш ретельного догляду. Витратьте кілька додаткових хвилин в день на втирання спеціальних косметичних засобів або маски для обличчя. Тоді вагітність піде Вашій шкірі тільки на користь.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...