• Без категорії

Сприятливі дні для зачаття

Сприятливі дні для зачаттяЖінок, які планують вагітність, завжди цікавлять сприятливі дні для зачаття. Це похвальний інтерес – планована вагітність розвивається сприятливіше, ніж випадкова.

Як визначити сприятливі дні для зачаття?

Зачаття можливо при зустрічі двох обов’язкових «агентів»: яйцеклітини і сперматозоїда. У той час, як сперматозоїди продукуються чоловічим організмом постійно, дозрівання яйцеклітини, готової до запліднення, відбувається раз на місяць. Процес виходу яйцеклітини з яєчника називається овуляція і відбувається у більшості здорових жінок в середині менструального циклу. До цього моменту внутрішній шар матки (ендометрій) найбільш підготовлений до імплантації плодового яйця. Місячний цикл починається з першим днем менструації і закінчується з початком наступної. Зазвичай його протяжність становить 26-30 днів.

На підставі вивчення свого менструального циклу протягом 6-12 місяців жінка може виділити сприятливі дні для зачаття. Ідеальним моментом для запліднення є день овуляції. З урахуванням тривалості життєдіяльності жіночого та чоловічих статевих клітин цей період розширюється на 2-3 дні до і 2-3 дні після виходу яйцеклітини. Таким чином виходить 5-6 днів в середині циклу, коли зачаття найімовірніше. Це не означає, що в інші дні вагітність абсолютно виключена. Зрушення терміну овуляції можливе внаслідок різних стресів, захворювань жінки.

Визначити свої сприятливі дні для зачаття можна, вимірюючи температуру в прямій кишці (базальну) протягом декількох місяців. У першу половину циклу температура тримається на рівні 36,5-36,6 градусів. Безпосередньо перед овуляцією відбувається спад температури до 36,0-36,2 з подальшим підвищенням до 37,0 і більше градусів протягом усієї другої половини циклу. Статевий акт без запобігання в попередні і наступні за температурним перепадом дні близько до 100% гарантує вагітність.

Метод вимірювання базальної температури допоможе і в разі нерегулярного менструального циклу, коли розрахувати сприятливі дні для зачаття практично неможливо. Таким жінкам ми рекомендуємо щомісячне вимірювання температури. Активне статеве життя має бути орієнтоване на дні температурного перепаду.

Цей метод не підходить метод для жінок, які приймають гормональні препарати – під їх впливом показники базальної температури спотворюються.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...