Способи допомоги породіллі

Способи допомоги породілліУ процесі пологів, залежно від особливостей їх перебігу, іноді можуть застосовуватися різні методи медичної допомоги. Ці способи допомоги породіллі значно відрізняються один від одного. Ознайомившись з мінусами і плюсами різних видів розродження, разом з лікарем жінка зможе вибрати з них той, який найбільш підходить для неї самої і малюка.

У тому, як будуть протікати пологи, чималу роль відіграє природа. Але й у жінки є шанс повернути процес у бажаному напрямку. Спочатку вагітній непогано було б ознайомитися з процесом пологів, різними техніками дихання і правильною поведінкою під час пологів. Далі необхідно знайти доктора, якому дама зможе повністю довіряти в «час ікс». Проконсультуватися з ним і вибрати оптимальний спосіб розродження для матері і немовляти. Слід знати, що в цьому питанні практично не існує універсальних рекомендацій, оскільки безліч індивідуальних чинників впливають на вибір.

Нормальні пологи в стаціонарі

Нормальні пологи – це пологи, що почалися мимовільно між 38 і 41 тижнями вагітності, після яких мати і новонароджений почуваються задовільно. Якщо вони протікають без будь-яких ускладнень, то веде їх акушерка, а лікар лише контролює і спостерігає. Переваги такого способу допомоги при пологах очевидні: все обладнання і медикаменти тримаються в стані готовності; в разі гострої необхідності можлива присутність будь-якого фахівця. Єдиний мінус полягає в тому, що не завжди вдається переконати лікарів у значущості власної думки.

Кесарів розтин

Це хірургічна операція, в ході якої новонароджений витягується з утроби матері через поперечний розріз черевної стінки і матки. Планово вона проводиться в тих випадках, коли з яких-небудь показань природні пологи загрожують розвитком ускладнень для малюка і матері або зовсім неможливі. А при виникненні в ході пологів «неприємних несподіванок» проводять екстрений кесарів розтин. Переваги такого способу розродження полягають у тому, що операція може врятувати життя дитині або матері, позбавити їх від важких ускладнень, а також іноді це єдиний можливий варіант народження немовляти. Але є й недоліки: оперативне втручання; загальний наркоз або епідуральна анастезія; ризик розвитку післяопераційних ускладнень; довгий період відновлення; знаходження матері в реанімації; ймовірність травми шийного відділу хребта у малюка; а також у разі загального наркозу відразу після пологів дитину не прикладають до грудей.

Пологи у воду

Цей спосіб практикується в дуже рідкісних пологових будинках. Мова йде про нормальні пологи, які проходять під водою. Зазвичай жінки народжують в спеціальному міні-басейні. Немає жодних доказів, що цей метод завдає малюкові шкоду, але тільки в тому випадку, якщо пологи проходять під суворим контролем лікаря в стінах медичного закладу. Однак багато фахівців висловлюються проти такого способу допомоги при пологах. Вони вважають, що в період вигнання плоду краще перейти до нормальних пологів, щоб не ризикувати здоров’ям і життям малюка. Адже при недостатньому контролі малюк може захлинутися. На жаль, це не рідкість у випадку, якщо жінка народжує у воді вдома.

Пологи вдома

Законом медпрацівникам заборонено приймати пологи на дому. Так як це є невиправданим ризиком для життя і здоров’я як матері, так і немовляти. Лікарям відомо занадто багато випадків, коли такі пологи закінчувалися трагічно. Адже більшість ускладнень не піддаються прогнозу. І навіть бездоганний перебіг вагітності – не гарантія того, що далі все піде гладко. Сьогодні існує величезна кількість пологових будинків, де надають умови, максимально наближені до домашніх. Тому краще заздалегідь вибрати клініку, де майбутню матір все влаштує, ніж ризикувати.

Акушерські щипці і вакуум-екстрактор

Це екстрений хірургічний метод. Застосовується у випадку, коли кесарів розтин провести неможливо.

Акушерські щипці – інструмент, що складається з 2 металевих ложкоподібний гілок, з’єднаних між собою. Форма їх максимально адаптована до форми голови малюка. Це практично зводить до нуля небезпека здавлювання. Акушер накладає з боків головки гілки щипців і витягує дитину з родових шляхів, повторюючи нормальний характер його руху.

Вакуум-екстрактор – чаша, яка приєднана до вакуумної установки. Її накладають на тім’яну область голови плоду і витягують немовля за рахунок додатку до голівки негативного тиску. Цей метод в даний час практично не використовують, тому що він відрізняється більшою травматичностью, у порівнянні з акушерськими щипцями.

Переваги цього способу в тому, що він незамінний, коли просування дитини по родових шляхах важке, в той час як потрібно якнайшвидше завершення пологів. Наприклад при ускладненнях з боку матері або гострому кисневому голодуванні немовляти. Мінуси цього методу полягають у наступному: існує ймовірність травми шийного відділу хребта або голови плода, а також імовірність деяких ускладнень з боку породіллі. Але слід пам’ятати, накладення екстрактора або щипців практично безпечно, якщо жінка в руках професіоналів. Тим не менш, необхідність їх застосування ретельно зважується.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...