• Без категорії

Спорт і вагітність

Спорт і вагітністьЗаняття спортом під час вагітності підуть на користь не тільки мамі, але і малюку. Головне – займатися правильно і не відступати від рекомендацій лікаря.

Фахівці спростовують традиційну думку про те, що вагітна жінка повинна «їсти за двох» і перебувати в постійному спокої. Лікарі затверджують: помірна спортивна активність дає майбутній матері цілий ряд переваг. Серед них:

зниження неприємних симптомів вагітності (болів в спині, нудоти і т.д.);

зменшення ризику набрати зайва вага під час вагітності (що корисне не тільки для мами, але і для дитини);

легкі пологи;

швидке відновлення ваги і фігури після пологів;

спокійний і здоровий малюк.

Для майбутніх мам, які не дуже активно займалися спортом до вагітності і не знають, з чого почати, лікарі рекомендують такі вправи:

Ходьба ідеально підходить жінкам з невисоким рівнем спортивної підготовки. Ці тренування аеробів корисні для м’язів, вони не утомливі і не вимагають спеціальної екіпіровки. Крім того, ходьба може бути корисна для відновлення форми після пологів.

Йога поєднує різні вправи з наукою розслаблення і концентрації, що дуже корисне для майбутніх мам. Багато жінок, що практикували йогу під час вагітності, продовжують займатися і після пологів. Якщо у майбутньої мами немає можливості записатися на спеціальні курси, займатися можна і по спеціальних відео-уроках.

Багато фахівців рахують систему вправ Пілатес прекрасною підготовкою до важкого процесу пологів. М’язи, задіяні в більшості цих вправ, мають великий вплив на протікання вагітності. Тому дуже важливо, щоб заняття проводив кваліфікований тренер – фахівець в заняттях з майбутніми мамами.

Плавання допоможе жінці в положенні позбавитися болів в спині і відчувати себе набагато бадьорішою і здоровішою. Крім того, вода допоможе зняти стреси, підняти тонус м’язів відчути полегшення від додаткового «вантажу», який доводиться носити під час ходьби.

Не всім жінкам в положенні лікарі дозволяють займатися. Перед початком яких-небудь тренувань майбутня мама обов’язково повинна проконсультуватися з фахівцем. При цьому, існують симптоми, що сигналізують про те, що заняття потрібно негайно припинити:

запаморочення

слабкість

головні болі

задишка

утробні скорочення

кровотечі з піхви

посилене серцебиття

Поділитися в...

Вас може зацікавити...