• Без категорії

Сплю з мамою

Сплю з мамоюНовонароджений хоче спати з мамою. Прокидаючись вночі, один, він панікує. Як відобразяться ці хвилини невідомості і страху на його довірі батькам? Чи думає він, що його покинули?

Дитина, яка спить з батьками, майже не прокидається вночі. У періоди більш поверхневого сну вона спросоння відчуває тепло і м’якість маминої шкіри, чує знайомий запах. "Все гаразд. Я з мамою, а значить, в безпеці." Можна спати далі. А можна, намацати м’які груди, і, не будити маму, підгодуватися.

Нічні годування – це просто. Достатньо перекинутися на інший бік і зручніше влаштуватися. І спати далі. Смоктальний рефлекс робить свою справу, дозволяючи вам не втрачати хвилини дорогоцінного сну. Він дозволяє дитині задовольняти нічну потребу в харчуванні, відчувати себе ще ближче до мами, а також посилає могутній сигнал материнському організму про необхідність вироблення молока. Саме нічні годування найсильніше стимулюють лактацію, тому як гормон пролактин, що відповідає за неї, найбільш активний вночі.

Якщо ви спите голяком, то за 8-10 годин нічного сну дитина отримує колосальну порцію контакту "шкіра до шкіри", необхідного їй для повноцінного розвитку психіки і нервової системи, а мамі – для становлення бондінгу (Бондінг – тонкий зв’язок, що дозволяє матері і дитині бути нероздільним цілим, дозволяючи матері розуміти мову дитини і відчувати її як себе). Малюк відчуває, що мама так само близька йому, як і раніше. Народження не стало приводом для відчуження.

Мамі не потрібно прокидатися багато раз протягом ночі, прислухаючись до дихання малюка в іншому кінці кімнати. Куди простіше контролювати стан малюка, коли він під боком.

І найкорисніше – для цього зовсім не обов’язково прокидатися! Мамин сон влаштований таким чином, що негайно пропускає в мозок сигнали від малюка, і, якщо на них вже вироблене певне реагування (звичайно це відбувається через 2-3 місяці), то тіло автоматично виконує звичні дії, не прокидаючись. Наприклад, ми часто перевертаємося уві сні на інший бік. Тепер мама, перевертаючись, підхоплює з собою і малюка. Тобто дитина завжди біля грудей, як би не поверталась мати. Спочатку вона робить це повністю свідомо, а пізніше все більш автоматично, уві сні.

Тепер про сумніви.

Сумнів перший: Я задавлю його (варіант: задавить тато). Таке можливе тільки в тому випадку, якщо мама зловживає алкоголем і наркотичними речовинами, дезкоординуючими нормальну діяльність мозку.

Мозкова активність під час сну не сповільнюється. Органи чуття як і раніше справно працюють, посилаючи сигнали в головний мозок. На більшість з них мозок не реагує, щоб дати свідомості відпочити. Але тривожні сигнали (наприклад, запах диму, крик) обов’язково викликають пробудження. Перший час після пологів такими сигналами для мами будуть всі! звуки, які видаються малюком. Пізніше звичне сопіння – кряхтіння – ворушіння малюка уві сні перестануть будити маму, але незвичайні або підозрілі звернуть на себе увагу крізь навіть найміцніший сон. Так само і шкіра (орган дотику) протягом всієї ночі повідомляє мозку жінки про положення і стан дитини, контролюючи його безпеку.

Багато татусів забезпечені тим же механізмом, особливо народжуючі. Але якщо це не ваш випадок, турбуватися все одно не варто. Мамин контроль настільки сильний ( я думаю, тут чималу роль виконує і інтуїція, і тонке енергетичне чуття), що працює за двох. Крім того, звичайно малюк спить у мами в обіймах, і вона просто фізично може відчути наближення тата.

Сумнів другий: Він звикне, відучити буде неможливо.

Він дійсно звикне, як звикають до всього хорошого і задовольняючого насущні потреби. Але ця звичка лише на період потреби. Інакше кажучи, поки він потребує цього, то відучувати – значить, позбавляти необхідного. А якщо зникне потреба (а вона зникне рано чи пізно обов’язково!) – то і відучувати не доведеться, дитина сама захоче спати окремо.

Сумнів третій: сумісний сон заважає інтимному життю подружжя.

Це залежить від вашого бажання пристосуватися, знайти компроміс між бажаннями і потребами всіх членів сім’ї. Безліч варіантів виходу з цієї ситуації: уклавши дитину, йти в іншу кімнату (кухню, ванну…); стелити матрац на підлозі; врешті-решт, укласти його спати в ліжечко, звільнивши сімейне ложе на годинку-другу, а потім забрати знову до себе. Було б бажання! Але найнадійніший варіант – це залишити дитину в спільному ліжку, тому що в знайомому місці із знайомим запахом дитина, навіть одна, спить міцніше, спокійніше. "Мама просто відійшла, я знаю, що вона повернеться сюди, до мене."

Сумнів четвертий: можливі сексуальні відхилення в майбутньому.

Психологи відзначають, що після 3-4 років дитині дійсно краще не спати з батьками з цієї причини. Але в будь-якому віці можна полежати разом перед засинанням або епізодично узяти в своє ліжко дитину, налякану нічним кошмаром. Якщо ви будете в піжамі, ваші обійми будуть не більш, ніж звична підтримка і утіха, такі необхідні вашому підростаючому чаду.

Сумнів п’ятий: вірогідність передачі малюку яких-небудь інфекцій батьків.

Це дійсно можливо. Варто вжити деякі заходи обережності. Якщо у вас є гінекологічні або інші проблеми, не варто спати голяком. З другого боку, народжуючись, дитина проходить по родовому каналу, і зіткнутися з багатьма інфекціями він мав нагоду вже тоді. Крім того, більшість збудників передається в результаті звичної сімейної побутової взаємодії, тому сумісний сон неістотно збільшує таку можливість. Але у будь-якому випадку варто відповідально підійти до цього питання і, звичайно ж, вчасно лікуватися.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...