Спільний сон з дитиною

Спільний сон з дитиноюПроблема спільного сну дитини з батьками викликає неабиякі суперечки вже дуже давно. І, природно, знаходить як своїх прихильників, так і своїх супротивників. Давайте розберемося, чому ж так відбувається.

Спільний сон з дитиною, за і проти

Практично всі батьки не хочуть укладати дитину разом з собою, щоб не привчати її до зайвої близькості. Адже навіщо потрібно, щоб дитина звикала до того, від чого її потім потрібно буде відучувати.

У цьому питанні важливо дотримуватися якоїсь «золотої середини». І потрібно враховувати, що перші тижні життя вашого малюка – це абсолютно унікальний час, як для нього, так і для вас. Уявіть себе на його місці: тільки недавно він перебував у теплі і затишку материнської утроби, чув розмірений стукіт вашого серця, відчував ваше тепло і ваш запах. І раптом його різко «викидає» у вороже середовище, де дуже багато всіляких незручностей і страхів. Звичайно ж, йому хочеться, щоб мама була якомога ближче.

Аргументи «за»:

До двох місяців перебування дитини якомога ближче до матері це навіть не каприз, а звичайна необхідність. Дитина буде спокійніше спати, якщо буде відчувати звичні тепло, серцебиття і запах матері;

А самій матусі теж від цього тільки вигода – не потрібно вставати, щоб погодувати дитину. Адже діти прокидаються по кілька разів за ніч, і зайві рухи можуть дуже сильно вплинути на загальний стан мами. Тому як багаторазово перерваний за ніч сон це абсолютно не той відпочинок, якого потребує людина.

Та що там говорити, матусі не тільки не потрібно буде вставати, щоб погодувати малюка, їй навіть не потрібно буде толком прокидатися для цього. При безпосередньому контакті з дитиною, годувати його можна і в напівдрімоті.

Практика показує, що малюки, які сплять разом з мамами, набагато рідше страждають від кольок та інших розладів, менше плачуть і вередують. Ймовірно, це походить від того, що малюки відчувають набагато менший стрес, перебуваючи поруч з мамою, ніж ті, які сплять у власних ліжках. А стрес, як відомо, є основною причиною багатьох захворювань і розладів. Не тільки у дорослих, але і у дітей.

Аргументи «проти»:

Одним з найвагоміших аргументів, наведених молодими батьками, це те, що дитину згодом доведеться відучувати від спільного сну з батьками. Насправді цей аргумент не витримує ніякої критики. До того часу, коли дитина буде цілком готова спати окремо від батьків, вона перебереться на окреме спальне місце самостійно і без зайвих капризів. Можливо, навіть вона буде рада поспати окремо від вас.

На інтимному житті молодих батьків можна поставити хрест. Бо не багато хто захоче займатися любов’ю в безпосередній близькості від малюка, щоб не розбудити його або яким-небудь іншим чином йому не нашкодити. Однак, більшістю сімейних пар доведено, що сексу після пологів немає. Тому що на перших порах обоє батьків з незвички втомлюються. А коли вже вони більш-менш увійдуть в ритм і перестануть відчувати жахливе відчуття втоми, тоді вже й дитині можна буде спати окремо.

Як бачите, всі аргументи «проти» легко піддаються сумніву і вирішуються самі собою. Так що, на рахунок спільного сну з дитиною немає однозначної відповіді. Все залежить виключно від бажання і можливостей самих батьків.

На запитання ж, до якого віку дитині краще спати з батьками, також немає однозначної відповіді. Можна сказати тільки, що перетримувати її біля себе немає необхідності. Але до півроку точно можна спати з дитиною і це буде йти на користь не тільки їй, але і вам.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...