Спільні пологи: Погляд психолога

Спільні пологи Погляд психологаОчікування і народження малюка – велика місія, покладена на жінку самою природою. І, до настання цього моменту, слова залишаються всього лише словами, до яких може бути домішано трохи надії і ще зовсім трохи інтересу … Як це – народити дитину…

І лише з появою стійких ознак наближення материнства разом з підростаючим животиком починає рости впевненість у своїй винятковості, жіночності, обраності. Жінка сама народжується вдруге разом з народженням її власного малюка, і, природно, цей процес не може проходити по заданому вигаданому сценарію. Він реалістичний, і всередині народження нової особистості, як і в процесі народження нового життя, присутні несподіванки…

Партнерські пологи можуть стати відправною точкою для осягнення чергових подружніх вершин, а можуть стати одним з останніх розділових знаків у відносинах. І причина як для одного, так і для іншого вектора єдина – накал емоцій, які вивільняються під час пологів як з рогу достатку.

Від підтримки краще відмовитися, якщо чоловік:

– Прохолодний до появи малюка в його житті і не соромиться висловлювати свої сумніви з приводу настільки несвоєчасного батьківства;

– Категорично вважає, що пологовий будинок – це «жіноча територія» і справжньому чоловікові там робити нічого;

– Впевнений, що вживання алкоголю з друзями під час пологів його дружини – краща тактика входження в батьківство;

– Надто недовірливий, на стільки, що мимоволі ви замислюєтеся про те, чи можна брати його на пологи, чи краще залишити все як є і познайомити його з вже відмитим і мирно сопучим малюком в красивому конверті під час виписки.

Решта варіантів чоловічої душевної організації та особливості ваших відносин не виключають партнерських пологів, але все ж вимагають до себе належної уваги у вигляді передпологової підготовки.

Грунтовний підхід 

Зараз існує великий вибір місць, де майбутні батьки зможуть налаштуватися на спільні пологи, залишилося тільки вибрати найбільш підходящий саме вашій парі. Так, отримати необхідну теоретичну «освіта» пропонують в більшості жіночих консультацій, де докладно розповідають про особливості перебігу пологів та оптимальну поведінку в них для обох партнерів. Плюс таких занять в їх інформативності та фінансовій доступності – багато консультацій запрошують на лекції безкоштовно.

Якщо до теорії хочеться додати практику, то можна звернути увагу на приватні медичні консультації та різноманітні психологічні центри. Як правило, в них приділяють велике значення практиці партнерських пологів «на килимі», перетворюючи заняття в своєрідний «фітнес» для майбутніх батьків. Ефективність подібних програм вкрай висока, і в результаті навіть скептично налаштований чоловік починає усвідомлювати свою не пасивну, а активну батьківську позицію і з задоволенням іде за дружиною в родзал.

Нарешті, є ще одна категорія підготовчих програм, яка включає в себе теоретичний курс, психологічний тренінг та спеціальні парні практики, спрямовані на релаксацію, роботу з тілом і диханням. Найчастіше такі заняття організовують майстри різноманітних напрямків йоги та інших тілесно енергетичних практик.

Коли курси майбутніх батьків позаду, попереду залишається головне випробування на міцність почуттів і справжню готовність допомагати і підтримувати один одного. Саме один одного, а не тільки маму – такої точки зору дотримуються психологи, які не бачать сенсу лякати жінку чоловічою слабкістю, а чоловіка – майже непідйомною роботою щодо полегшення життя породіллі. Парні пологи – на те й парні, що вся відповідальність, почуття, емоції та рішення діляться на двох, знімаючи один з одного частину напруги і допомагаючи провести свого партнера трохи далі, продихатися ще трохи, пережити ще одну перейму і швидше наблизитися до головної зустрічі з малюком!

«Один у полі не воїн», «Удвох ми сила» – такі й подібні цим девізи приводили чоловіки, що супроводжували своїх дружин в пологових будинках. Їх слова, здатні донести істину спільних пологів краще, ніж будь-який підручник.

До чого потрібно бути готовим

Ігор, 35 років: «На скільки ти справжній чоловік розумієш тільки там, в пологовому будинку. Тобі кинутий виклик рятувати, захищати і допомагати своїй сім’ї, і можливо, в нашому рафінованому світі, пологовий будинок – це єдина можливість, де ти можеш по-чесному виконати цей обов’язок. Вони (жінки) – дуже сильні, але вони потребують ще більш сильної руки, коли їм так важко… »

Ілля, 33 роки: «Взагалі-то не хотів, був завжди прихильником традиційних пологів – дружина народжує, чоловік – відзначає потім з друзями, все готує вдома до приїзду дружини та дитини … Але всі мої друзі народжували разом і говорили про це так , що я зрозумів – буде не солідно виділятися. А в пологовому залі все само встало на свої місця, я просто не зміг би піти, і я знав, що стаю свідком великого моменту, я плакав від нездатності пережити всі ці почуття, і тепер я точно знаю, що у моєї дитини – найщиріший, сильний і надійний батько. Я для них з дружиною зроблю все!»

Антон, 35 років: «Ми домовилися з дружиною, що я буду тільки на переймах, а потім вийду і зайду, коли покличе лікар. Так і було. І я дуже вдячний дружині, за розуміння, і я точно знаю, що був корисний їй своєю присутність. Але наступив момент пологів, вона вже не могла мені нічого сказати, а я просто вибіг за двері і, закривши її, зрозумів, що гірше за мене зараз немає нікого, я назвав себе найостаннішими словами і зрозумів, що, якщо залишуся тут, просто помру від ганьби, сорому і безсилля, я чув усе, що відбувалося за дверима, мене це неймовірно лякало, але ще більше лякала власна слабкість, я повернувся. І дуже правильно зробив! Не пробачив би собі іншої поведінки, а жінки – справжні героїні!»

Залишатися до кінця або тільки на переймах, їхати в пологовий будинок або влаштувати партнерські пологи у себе вдома – цей вибір повинен лягти на плечі кожної пари молодих батьків, важливо пам’ятати лише про одне – ваша любов, секс, пристрасть, інші відносини залежать тільки від спільних зусиль і лежать виключно в діапазоні чесності. Все інше – фальш і в пологах її буде неможливо приховати. Підійдіть до пологів з особливою щирістю, проговоріть все, що вас хвилює, зверніться за порадою до фахівців на курсах і нічого не бійтеся! Ваш малюк прийде в світ любові і гармонії!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...