СПІЛКУВАННЯ ДО НАРОДЖЕННЯ: 7 ПРИЧИН ГОВОРИТИ З МАЛЮКОМ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Спілкування з малюком в животику – це частина внутрішньоутробного розвитку дитини, адже задовго до появи на світ, вона може не тільки чути і відчувати, але навіть вчитися. Перед вами 7 важливих причин, щоб почати розмовляти з крихіткою ще до її народження.

Контакт з дитиною можна налагодити ще до її народження, малюк в животі прекрасно розрізняє голоси, які звернені до нього, у нього є улюблена музика, він навіть може відповідати на ваші запитання. Здивовані? Не нехтуйте такою важливою частиною ваших взаємин, ці старання не пройдуть дарма.

Внутрішньоутробне спілкування покращує настрій малюка. Малюк в животі дуже залежить від емоційного стану мами і відчуває його буквально на гормональному рівні. Тому так важливо майбутній мамі не засмучуватися через дрібниці, не приймати все близько до серця, знаючи, що її тривоги, переживання і поганий настрій передадуться і малюкові. Найчастіше розповідайте дитині про хороше, обов’язково діліться з ним радістю і своїм хорошим настроєм, це матиме позитивний вплив не тільки на емоційний стан малюка, але і на гармонійний розвиток його психіки.

Спілкування сприяє розвитку інтелекту дитини. Існує дуже цікаве дослідження, яке доводить, що здатність дитини до іноземних мов формується ще внутрішньоутробно, приблизно з 16 тижня вагітності. Тому якщо з малюком розмовляти іноземною мовою, читати йому книги, слухати зарубіжну музику, то після народження, дитина буде легше і швидше освоювати іноземні мови.

Музика, яку ви слухаєте під час вагітності, допоможе дитині швидше засинати. Те, що музика впливає на дитину і на фізичному, і на емоційному рівні, давно відомий факт. Всупереч поширеній думці, що під час вагітності потрібно слухати виключно класичну музику, не всім малюкам вона подобається, хтось вважає за краще рок, реп чи інші види сучасної музики. Прислухайтеся до поведінки дитини, якщо під час музичного сеансу вона спокійна – їй комфортно і все подобається, а от якщо вона влаштовує в животі дискотеку – то, найімовірніше, ваші музичні уподобання, не збігаються. Як показує практика, після народження, дітки найкраще засинають саме під ту музику, яку любили і слухали під час свого внутрішньоутробного життя.

Дитина після народження впізнає ваші голоси. Після народження, мамин голос малюк не переплутає ні з чиїм, саме його він чув довгих 9 місяців в животику. Знайомий ласкавий голос зможе заспокоїти малюка, який після тісного животика, різко виявився у величезному світі. Ось чому так важливо і майбутньому татові, і старшим дітям розмовляти з малюком протягом  всієї вагітності, так дитинка до них звикне і ви швидше зможете налагодити контакт.

Спілкування з дитиною покращує перебіг вагітності. Вагітність – це, звичайно ж, величезне щастя для майбутньої мами, але не завжди буває легко з точки зору здоров’я. Малюк в утробі все прекрасно чує, відчуває і розуміє, а якщо він знає про те, що його люблять і чекають, то ніколи не зможе заподіяти мамі шкоди або дискомфорту. Наприклад, відомі випадки, коли після «розмови по душам», малюки переверталися з сідничного передлежання до головного, на досить великому терміні. Або, наприклад, якщо мама дуже хоче народити в якусь певну дату, вона теж може «попросити» крихітку їй в цьому допомогти. І це працює!

Таке спілкування допоможе налагодити контакт батьків з малюком. Зв’язок між дитиною та її мамою виникає задовго до її народження, а зміцнює її щоденне спілкування з крихіткою. Мама вчиться розуміти малюка ще до його народження, за допомогою рухів, вона дізнається про його стан, емоції та потреби. Якщо майбутній тато також бере активну участь в спілкуванні з майбутньою дитиною, то це допоможе батькам швидше налагодити взаєморозуміння з малюком вже після його народження.

Дитина запам’ятає своє ім’я. Якщо ви точно знаєте, хто у вас народиться – хлопчик чи дівчинка, і вже навіть визначилися з ім’ям, звертайтеся до «животика» по імені. Ви здивуєтеся, але малюк зовсім скоро запам’ятає, як його звуть і буде реагувати на своє ім’я ворушіннями і проявом активності.

Якщо ви не визначилися з ім’ям або стать дитини все ще залишається для вас таємницею, придумайте нейтральне звернення, яке підійде і хлопчикові, і дівчинці, наприклад, малюк, карапуз, гномик – тут вже все залежить від вашої оригінальності. Коли малюк народиться, він також буде реагувати на своє, вже звичне, ім’я або прізвисько. Але тепер він вам вже буде мило агукати і посміхатися.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...