• Без категорії

Спілкування і ще раз спілкування

spilkuvannya-z-dytynouНарешті ваша довгоочікувана дитина з’явилася! Але не встигли ви озирнутися, як пролетів перший рік. Ваш малюк багато чого вміє і починає вимовляти перші слова. Перші слівця приводять батьків у невимовний захват! Їх переповнює почуття радості і гордості за крихітку. Якщо хочете, щоб ваш малюк швидко навчився говорити, слідуйте нижченаведеними порадам.

Само собою, що говорити з дитиною починають не в рік, коли він самостійно починає активно освоювати мову, а вже задовго до його народження. Відомий факт – дитина, перебуваючи ще в материнській утробі, все чує і вже звикає до голосу мами. Коли дитина народиться, постійно розмовляйте з нею, але не сюсюкайте. Треба розмовляти м’яким ласкавим тоном, нормальною мовою. Дитина буде слухати розмови дорослих, уловлювати їх ритм, запам’ятовувати звучання. Немовлята ще дуже люблять, коли їм співають пісні та колискові. Розповідайте маляті про все, що ви робите, що відбувається навколо – повірте, все це йому дуже цікаво!

Коли дитина почне говорити велику кількість слів, але вимовляти їх з помилками, або на своїй«тарабарській» мові, ні в якому разі не лайте її за це. Спокійним тоном поясніть дитині, як потрібно правильно вимовляти ці слова і попросіть повторити їх. Навіть якщо у нього це не вийде з першого разу, він прагнутиме до правильної вимови цих слів. Дуже часто батьки дають дивитися дітям різні мультфільми буквально з народження. Звичайно, це дуже пізнавально і цікаво дітям, але захоплюватися цим все ж не варто, так як мультфільми не замінять живого спілкування. Оптимальним варіантом буде перегляд пари мультфільмів в день. Що стосується вибору мультфільмів, то для малюків, однозначно, краще буде зробити вибір на користь вітчизняних, особливо мультфільмів минулого століття. Вони дуже добрі і повчальні. Як можна раніше почніть читати своєму малюкові вголос різні книги дитячих авторів. Навіть якщо він не буде в перший час дослуховувати твір до кінця. Ви побачите, незабаром він сам знатиме всі книги, і буде просити вас почитати його улюблену. Маленьким дітям не обов’язково читати книгу, досить буде показувати в ній картинки і розповідати, що відбувається на них, які герої або предмети на них зображені. Емоційне, виразне читання вголос ритмічних віршиків для дітей теж дає хороший результат. Розвитку вимови сприяють також дитячі ігри, такі як «сорока» і «зіпсований телефон».

Багато мам вважають за краще посадити малюка перед телевізором і потім спокійно зайнятися домашніми справами або розмовляти з подругами по телефону. Звичайно, так легше. Але ж дитина потребує живого спілкування. Можна спілкуватися з нею, роблячи домашні справи – розповідати веселі віршики та співати кумедні пісеньки. Під час прогулянки розповідайте дитині цікаві історії. Головне, щоб у вас було бажання. І тоді зовсім скоро ви почуєте багато цікавих історій з вуст вашої дитини!

На замітку прогресивним батькам

Для того щоб ваша дитина завжди була здорова і життєрадісна, поясніть їй, про основні принципи здорового способу життя, про загартовування, про провітрювання кімнати. Тоді вона буде свідомо це все робити сама і ніколи не буде суперечити вам, а головне, що буде здоровішою. Про те що має знати дитина про здоров’я читайте тут детальніше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...