Спільний сон дитини з іграшкою

Спільний сон дитини з іграшкоюЯке ж розчулення – дивитися на своє чадо, солодко спляче в ліжечку в обнімку з плюшевим ведмедем! Але чи нешкідливий – спільний сон дитини з іграшкою? Для відповіді на це питання необхідно для початку розібратися в причинах такого сну.

По-перше, дитина може переживати психологічний стрес через нестачу уваги. Наприклад, внаслідок появи другої дитини. Тут іграшка як би компенсує цей недолік. Безумовно, за допомогою іграшки дитина повертає душевну рівновагу. Значить, відмова від іграшки може порушити цю саму рівновагу. І швидше за все, що дитина відмовиться від іграшки сама, якщо зникне сама причина.

По-друге, причиною спільного сну з іграшкою може бути дитячий страх. В даному випадку іграшка виступає в ролі захисника, знову забезпечуючи душевний спокій дитині. Стало бути, висновки ті ж, що і в першому випадку. Єдина відмінність в тому, що в даному випадку доведеться «копнути» глибше, щоб з’ясувати причини страху.

Ну і нарешті, сон з іграшкою може бути частиною ритуалу або гри. В даному випадку іграшка, як частина ритуалу, просто необхідна для нормального засипання. А порушення ритуалу, як відомо, призведе до порушення сну, що не бажано.

Таким чином, спільний сон з іграшкою не є чимось забороненим, ганебним або неправильним. Не слід віднімати у дитини іграшку тільки тому, що вона «вже велика» або «бабуся сказала, що це шкідливо». Необхідно лише спантеличитися тим, наскільки ця іграшка безпечна для сну, тобто чи немає можливості задухи або отримання травми. Якщо вибір дитини припав на плюшевого ведмедика або зайчика з м’якої гуми, то нічого страшного немає. Однак, частенько діти вибирають жорстких ляльок, машинки або навіть книжки. В цьому випадку, краще витягувати з ліжечка іграшку відразу після засинання, щоб убезпечити дитину.

Головне, не варто віднімати у дитини той спокій, який йому забезпечує іграшка або ритуал з її участю. Адже якщо причини якихось дій вам не зрозумілі, це зовсім не означає, що ці дії небезпечні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...