СПАТИ УТРЬОХ З МАЛЮКОМ, ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ


Молоді сім’ї діляться на дві категорії: ті, хто вважає за краще роздільний сон з немовлям, бореться за нього, перекладаючи дитину в ліжечко або навіть окрему кімнату, і ті, хто «здаються» і сплять втрьох. Саме так мамі і татові вдається виспатися, коли в родині новонароджений. Педіатри і ВООЗ не проти! Мало того, виявляється, результат – не тільки міцний сон дорослих і дитини. Тут все набагато серйозніше!

Сон чи стрес?

Багато вчених і дослідники стверджують, що травма, яку отримує дитина в момент розлуки з матір’ю вночі, настільки важка, що навіть призводить до затримки розвитку мозку! Психологи точно знають: ось ці дитячі ридання дуже погано відбиваються не тільки на інтелекті в майбутньому, а й на психічному здоров’ї. Такі люди виростають більш тривожними, їм важче встановити контакт з оточуючими, а навіть якщо і вийде, то потім важко вибудовувати відносини. Ті, хто плакав ночами в ліжечку, або стають занадто залежними, або навпаки.

Ось так? Адже своя затишна колиска – це ж просто чудово! Зверху мереживний балдахінчік … Чого йому не вистачає ??? Мами. Мами, в животі у якій він провів 9 прекрасних місяців. Мами, яка солодко пахне і заспокоює стуком свого серця. Мами, яка обіймає з любов’ю. Без неї – стрес. Такий сильний, що якщо не плачеш, то завмираєш! Є навіть спеціальний термін англійською – freezing. Стрес, який паралізує, спустошує, уповільнює всі внутрішні реакції організму. Енергію свою дитина витрачає не на зростання і розвиток, а на те, щоб, так би мовити, «заспокоїтися». Але ж цим плачем він каже мамі, що йому страшно, що потрібна допомога, любов, спілкування. Відчуваючи, що мама поруч, легше впоратися з болем, немає цієї жахливої ​​туги і самотності. Розлученій з мамою дитині (хай тільки на ніч!) Потрібно більше калорій (ви, до речі, теж стрес заїдає?), Рівень кортизолу підвищується, вся система як би перепрограмується. Можливі наслідки? Ожиріння, високий рівень холестерину, діабет, гіпертонія. Зате спить сам і нікому не заважає.

Ще один неприємний момент при роздільному сні: мама втрачає той самий природний зв’язок з малюком, якийу фахівці називають «бондинг». Це коли ви відчуваєте потреби малятка, інтуїтивно відчуваєте, коли він ось-ось прокинеться або … захотів у туалет.

Адже малятко може плакати не тільки через те, що хоче до мами. Можливо, у нього проблема з животиком і він хоче, але ніяк не може сходити в туалет.

Запор у дитини може виникнути при переході від природного вигодовування до штучного, під час введення прикорму, після перенесеного інфекційного захворювання. Також причинами порушення роботи шлунково-кишкового тракту можуть стати прорізування зубів, лактозна недостатність, мале споживання рідини в жарку пору року.

Зараз йому важливо отримати допомогу від мами: масаж животика і м’яке безпечне проносне. Адже при запорах малюк не тільки виявляє занепокоєння і плаче, його організм атакують токсини – і це дуже небезпечно!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...