Соски, пустушки для малюків

Соски, пустушки для малюківЯк в морі різноманітних сосок і виробників вибрати краще? На що потрібно звертати увагу в першу чергу?

Будь-яка пустушка повинна бути з гладкою зовнішньою і внутрішньою поверхнею, без чужорідних включень, міхурів, тріщин. Балончик (основна частина пустушки) виготовляється без швів, з краями, рівномірно загорненими у віночок, без фарбника, з латексу або силікону. На сосковій частині іноді є ребра жорсткості. Фурнітура (з поліпропілену або полікарбонату) повинна бути гладкою, без гострих країв. Щиток – достатньо широким, щоб запобігти заковтуванню пустушки. На ньому передбачений виріз для носика і підборіддя, отвору для вентиляції, щоб не утворювалися попрілості і роздратування.

Силіконові соски довговічніші за латекс, тугіші. Латекс більш чутливий до переохолоджень і перегрівів, від яких тріскається і деформується. До того ж латекс може викликати алергічну реакцію. Міняти латексні соски потрібно один раз в 2 – 3 тижні, а силіконові – один раз в 4 – 5 тижнів, навіть якщо на сосках немає ніяких пошкоджень.

Всі соски, що надходять на прилавки магазинів і аптек, проходять обов’язкові тестування. Їх перевіряють на міцність, якість матеріалу. Для цього пустушки багато разів кип’ятять в дистилюючій воді, сушать, ріжуть, ставлять під гніт, розтягують на розривній машині.

Іноді дитина спокійно обходиться без пустушки, але дітвору з підвищеною збудливістю соска заспокоює. Є думка, що смоктання соски допомагає при метеоризмі, стимулює перистальтику кишечника і сприяє виведенню газиків.

Дитина, звикла до пустушки, дуже переживає, втративши улюблену “подружку”: прокидається уві сні, відмовляється від їжі і всіляко вередує. Практично всі малюки люблять свої пустушки і “без бою” з ними розлучатися не бажають.

Лікарі рекомендують відучувати дітей від соски в 1,5-2 роки. Щоб відучити дитину від соски, заховайте пустушку, сказавши, наприклад, що її забрала мишка для своїх мишенят. Перший день дитина турбуватиметься, плакатиме. Тут, головне, не піддатися на плач дитини і не повернути соску. Наступного дня дитина згадуватиме про соску все рідше і рідше.

Крім пустушок є у мами ще один помічник – пляшка для годування. Соски для пляшок як і пустушки бувають круглої форми і ортодонтичної.

Новинка – пляшки з антивакуумною системою, де регулювання тиску “зовні-всередині” здійснює маленький клапан. В результаті сосочка не злипається, а малюк майже не відригує. Кількість дірочок на сосці відповідає віку. Чим менше малюк – тим менше сосочка, менше отворів, тим нижча швидкість потоку молока. Їх слід міняти з урахуванням віку.

Щоб пустушка не падала, її можна підвісити на ланцюжок із спеціальною кліпсою. Якщо малюк не смокче пустушку постійно, використовуйте контейнери для пустушок. Не перетворюйте соску на льодяник, опускаючи її в сироп або сік. Не чіпляйте їх за отвори в щитку. Кожного разу перед вживанням перевіряйте пустушку на наявність тріщин і розривів, розтягуючи її у різних напрямах. Якщо виявиться дефект – без жалю викидайте, бо здоров’я малюка над усе.

Джерело: Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...