Сонцезахисні окуляри для дитини. Навіщо купувати і як вибрати

Сонцезахисні окуляри для дитини. Навіщо купувати і як вибратиПереважна більшість батьків не вважають за потрібне одягати дитині сонцезахисні окуляри, вважаючи, що оченята повинні самі адаптуватися до сонячного світла. Але така думка не зовсім вірна. Давайте розберемося, чому потрібно захищати очі дитини з самого раннього віку і як правильно вибирати окуляри.

Чому дитині потрібні сонцезахисні окуляри

Лікарі-офтальмологи стверджують, що більшість проблем із зором у дорослих це наслідок перебування на сонці без захисних окулярів в дитинстві і юності. У великих дозах сонячне світло, включаючи інфрачервоні, ультрафіолетові та видимі промені, “тиснуть” на сітківку ока, викликаючи руйнування її клітин. Також знаходження на сонці без захисту призводить до помутніння кришталика.

Дуже небезпечні ультрафіолетові промені (УФ). По-перше, вони активно руйнують зоровий пігмент родопсин, відновлення якого вимагає довгого часу. По-друге, гинуть самі світлочутливі клітини (колбочки і палички), які відновити вже неможливо.

У результаті дитина, замість здоров’я від свіжого повітря, може отримати опік сітківки, знижену гостроту зору, швидку “втому очей”.

Тому захищати очі дитини від сонячного світла потрібно.

Історія засобів захисту очей від світла

Деякі батьки заявляють, що “в давнину люди якось обходилися без сонцезахисних окулярів і нічого“.

На це хочемо відповісти, що і в давнину люди захищалися від світла. Знатні і забезпечені люди використовували парасольки, широкополі капелюхи, переміщалися в критих возах і т.д. Прості люди, ремісники, астрономи для захисту очей користувалися закопченим склом, сіткою, тканиною, слюдяною пластинкою і іншими підручними засобами.

У суспільствах, ще більш наближених до природи, теж захищали очі. Наприклад, арктичні народи використовували кістяну або дерев’яну платівку з тонким прорізом, щоб уникнути сніжної сліпоти.

Крім цього, хочемо відзначити, що в давнину люди рідко доживали хоча б до 30 років, і багато проблем, пов’язаних зі шкідливим впливом навколишнього середовища, просто не встигали розвинутися.

Коли необхідно носити сонцезахисні окуляри

Окуляри необхідно носити постійно поза приміщенням, якщо ви перебуваєте з дитиною на курорті або в горах. На півдні, навіть у світлу похмуру погоду, або коли сонце в серпанку, носити окуляри обов’язково – в такий час з’являється багато розсіяних променів, від яких очі страждають ще більше, ніж від прямих. В горах велика кількість відбитого від снігу світла, який може навіть призвести до сліпоти. Ні в якому разі не знімайте окуляри при купанні або на пляжі. Окуляри, крім шкідливого сонячного світла, додатково захистять очі вашого малюка від пилу, комах і води.

У середніх широтах окуляри обов’язково носити, якщо ви перебуваєте на вулиці після 11 години дня і до 17 години вечора. Вранці (до 11 годин дня) і ввечері (після 17 години вечора) оченята вашої дитини з успіхом захистить кепка або панамка з широкими краями.

Взагалі не варто соромитися. І якщо світло подразнює очі, обов’язково одягайте окуляри.

Як правильно вибрати сонцезахисні окуляри

Сонцезахисні окуляри для дітей повинні задовольняти декільком вимогам.

По-перше, матеріал очок. Він повинен бути гіпоалергенним і безпечним. Скло повинне бути виготовлене з якісного пластику. Оправа окулярів повинна бути або пластиковою, або зі сплаву металу без нікелю.

По-друге, колір лінз. Найбільш сприятливий для фізіології людського ока – нейтральний сірий колір. Можливі зелені та коричневі відтінки. Лінзи не повинні бути занадто темними, інакше дитина буде просто сліпнути при вході в приміщення.

Не можна – жовті, помаранчеві, сині і фіолетові. Жовті та оранжеві не дають достатнього захисту, а сині і фіолетові взагалі шкідливі, оскільки змушують зіницю розширюватися і збільшують кількість поглинання УФ випромінювання.

По-третє, ступінь захисту лінз від УФ. Лінзи дитячих сонцезахисних окулярів обов’язково повинні відповідати фільтрам для захисту від ультрафіолетових випромінювань по категорії 3 або 4, що відповідає найвищій категорії захисту від сонячних променів, наприклад в горах або на морському березі. І про це повинна бути наклейка на окулярах. Просто наклейки “100% захист ваших очей” недостатньо!

По-четверте, кріплення. Сонцезахисні окуляри повинні достатньо міцно триматися на голові дитини. Завушники повинні бути гнучкими, так як жорсткі заушники можуть натирати ніжну шкіру дитини. Форма кріплення повинна бути такою, щоб захищати очі дитини збоку, тобто тонка оправа не підійде.

Де купувати сонцезахисні окуляри для дитини

Ні в якому разі не купуйте сонцезахисні окуляри для дитини з рук або на лотках, або у великих супермаркетах. Там ви не отримаєте жодної гарантії про якість лінз або оправи. А погані сонцезахисні окуляри можуть бути просто небезпечні для дитини та її очей.

Найкраще купувати сонцезахисні окуляри для дітей в спеціалізованих магазинах оптики.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...