Сон в автокріслі шкідливий для новонародженого

Сон в автокріслі шкідливий для новонародженогоВчені виявили, що тривале перебування дитини в автокріслі або автоліжечку може знизити вміст кисню в її крові.

Медики зміряли рівень насичення крові киснем (сатурацію) у 200 здорових новонароджених після 30-хвилинного сну в лікарняній колисці, 60-хвилинного – в автоліжечку і 60-хвилинного – в автокріслі.

Середня сатурація виявилася максимальною після перебування в колисці – 97,9 відсотки. У автоліжечку і автокріслі вона дещо знижувалася – до 96,3 і 95,7 відсотків відповідно. Експеримент з двогодинним сном мав схожі результати.

Як вважають вчені, це пов’язано з тиском автокрісла на грудну клітку і звуженням дихальних шляхів через неправильне положення голови дитини при сидінні в ньому, особливо при вертикальному положенні верхньої частини тіла.

Не дивлячись на мізерну різницю (для порівняння, про клінічно значуще кисневе голодування організму свідчить сатурація 60 відсотків і менш), дослідники вважають, що тривале перебування в автокріслах і автоліжечках може нести певний ризик для здоров’я дитини. Ці пристосування можуть викликати легку дихальну недостатність приблизно у 20 відсотків новонароджених.

У зв’язку з цим учені виступили проти поширеної практики використання зручних в обігу автокрісел і автоліжечок поза автомобілями і під час стоянки. Крім того, вони порекомендували батькам уважно ознайомитися з інструкцією з експлуатації цих пристроїв і розміщувати крісла під вказаним виробником кутом (як правило, він близький до 45 градусів).

Джерело: mobus.com

Поділитися в...

Вас може зацікавити...