Сон новонародженої дитини

Сон новонародженої дитиниНовонароджене немовля спить 18 годин в добу, відволікаючись від цього солодкого стану тільки для того, щоб поїсти.

При цьому його сон наполовину складається з так званої активної фази, яка у дорослих асоційована з прогляданням сновидінь (у маленьких дітей довести наявність сновидінь не представляється можливим).

В процесі подальшого розвитку частка активної фази сну неухильно зменшується, у дорослих вона займає тільки 20% загального часу сну. Загальна тривалість сну у грудних дітей зменшується до 14 годин до півроку і 13 – до року життя.

Плутати "день з ніччю" малюк звичайно перестає до 1,5 місячного віку – в цей час у нього з’являється період неспання, прив’язаний до денного часу. У дитини активно йде дозрівання мозкових структур, що відповідають за роботу внутрішнього годинника, що реагує на зміну рівня освітленості.

А батьки своєю поведінкою повинні підкреслювати різницю між денним і нічним часом доби (вночі – низький рівень освітлення, тихий голос, мінімальна взаємодія з дитиною; вдень – все навпаки).

До віку 3 місяців вже 70% дітей сплять безперервно від вечірнього до уранішнього годування, а в рік ця цифра досягає вже 90%. Відбувається і поступовий перехід від багаторазового денного сну до 2-о разового в 1 рік і до 1-разового – до віку 2 року.

Джерело: 2mm.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...