• Без категорії

Смаки вагітної жінки впливають на смакові переваги малюка

Смаки вагітної жінки впливають на смакові переваги малюкаВчені з’ясували, що харчування вагітної жінки багато в чому формує смакові переваги майбутньої дитини.

Переживаєте, що через кілька місяців дитина виявиться занадто вибаглива у їжі? Зменшити ймовірність цього можна зараз, говориться в книзі Ембер і Енді Анковскі «Що у нього в голові?».

В утробі діти використовують і інші органи чуття: наприклад, вони здатні розрізняти смак. Те, що вживає в їжу мати, відбивається на смаку амніотичної рідини. А оскільки не ще народжена дитина часто ковтає її, вона отримує гарне уявлення про те, чим харчується мама.

Дослідники виявили це в ході експерименту, в якому вагітних жінок розділили на дві групи: одні щодня протягом усього третього триместру пили морквяний сік, інші – тільки воду.

Результати показали, що діти жінок, які пили морквяний сік, як правило, з великим задоволенням пили його після початку прикорму. Ось чому їжа, яку ви вживаєте під час вагітності, допомагає задати майбутні переваги вашої дитини. (Оскільки склад дієти впливає і на смак материнського молока, то ж справедливо і щодо періоду грудного вигодовування.)

Якщо хочете, щоб ваша дитина в півроку їла овочі, самі їжте їх прямо зараз. Майте на увазі, що в цілому діти на природному вигодовуванні легше приймають нову їжу, ніж їх однолітки, яких годують сумішами: їм знайомий смак більшої кількості продуктів. У раціон матері входить багато з того, що діти будуть їсти пізніше самі, а молочна суміш стабільна за складом і не здатна познайомити малюків зі смаком справжньої їжі.

По секрету: у дітей вроджена пристрасть до шоколаду. І нас це не дивує. Оскільки їжа, яку ви вживаєте в період вагітності і грудного вигодовування, так сильно впливає на дитину, дуже важливо на цих стадіях дотримуватися якомога більш корисної дієти. Це не тільки корисно для здоров’я – і вашого, і малюка, – а й допоможе йому сильніше полюбити ці продукти в майбутньому. Ніколи не рано створити здорові звички!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...