Словниковий запас дитини. Вчимося і граємо

Словниковий запас дитини. Вчимося і граємоКількість слів в активному словнику малюка прямо пропорційно його інтелекту. І якщо ви хочете, щоб дитина пішла в своєму рівні розвитку далі, то бажано трохи повчитися. Тільки не лякайтеся. Мова не йде про багатогодинні лекції з домашніми завданнями. Достатньо всього лише трохи пограти.

Маленький письменник

Ви знаєте, що всі великі письменники мають дуже гарну уяву. І розвивати її вони почали ще в дитинстві. Запропонуйте дитині таку гру. Нехай вона постарається описати будь-який предмет (яблуко, машинку, листочок на дереві і т.д.), використовуючи якомога більше різноманітних слів. Якщо малюк відчуває труднощі із завданням, запропонуйте навідні запитання: як називається, якого кольору, форми, великий чи маленький, старий чи новий, гарний або неприємний і ін. З часом необхідність у таких підказках відпаде сама собою.

Хто кого

Це варіант попереднього завдання. Тільки опис ви називаєте по черзі з малюком. Виграє той, за ким залишилося останнє слово.

Угадайка

Назвіть дитині властивість предмету, приміром, низький, веселий, холодний, шорсткий, жовтий. А тепер придумуйте разом з ним предмети, які мають дану ознаку. В ході гри задавайте додаткові питання на порівняння. Нехай ваш учень розповість, що вище за все, що нижче, хто перебуває посередині. І так з кожним визначенням.

Мамині казки

По дорозі додому з дитячого саду або на прогулянці корисно складати казки. Нехай вашим головним героєм стане маленький хлопчик чи дівчинка, який прокинувся сьогодні дуже рано, щоб встигнути в чарівну країну, де живуть … Головне для мами – не надто захоплюватися, а дозволити пофантазувати дитині. Повірте, вам обом це сподобається. Можливо, ви навіть напишете власну маленьку книжку цікавих історій і веселих пригод юного натураліста.

Словниковий пазл

Якщо ви не впевнені, що легко впораєтеся з попереднім завданням, спробуйте його «полегшений» варіант. Запропонуйте дитині 5-7 будь-яких слів, з яких потрібно скласти логічно грамотну пропозицію.

Сліпий і поводир

Коли будете гуляти зі своїм малюком в парку, зробіть вигляд, що закрили очі і попросіть малюка описувати все навколо.

Сищик

Кожен предмет має безліч дрібних деталей, на які ми не звертаємо увагу з першого погляду. Нехай юний «сищик» досліджує склад і властивості предметів. Наприклад, у листочка є зубчастий край, держак і дірка, залишена гусеницею, у ручки – ковпачок, паста, затиск і ін.

Редактор журналу

Говоріть дитині пропозиції зі стилістичними помилками. Завдання маленького редактора – виправити їх. Приклади: «Змагання будуть в січні місяці» (зайве слово «місяця»), «Армія наступала раптово і несподівано» (використання двох слів, що мають однаковий зміст), « Принц приділяв багато турботи маленькій феї »(турботу можна проявляти, але не приділяти) і т.д.

Складаємо словник синонімів

Як ви вже, напевно, здогадалися, дитині пропонується слово, до якого потрібно підібрати якомога більше синонімів. Зазвичай такі завдання виявляються досить складними. Тому хорошим помічником мамі стане словничок, наприклад, завантажений на смартфон.

Домашній театр

Чудово, якщо у вас є достатньо часу, щоб організувати справжній сімейний театр. Таке захоплення добре розвиває дикцію, уяву і вміння триматися на публіці, допомагає знайти малюкові хороших друзів. Але зараз не про це. На практиці, більшість з нас не мають можливості регулярно займатися такими серйозними речами. З іншого боку, нерідко доводиться нудьгувати з малюком, наприклад, у черзі в поліклініку або в автобусі. Візьміть з собою парочку фломастерів і намалюйте на пальчиках пики двох чоловічків: веселого і сердитого. Попросіть сина або дочку розіграти маленький діалог між ними. Нехай забавний персонаж розсмішить свого сусіда.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...