Слова, які не можна говорити дітям ні за яких обставин

Слова, які не можна говорити дітям ні за яких обставин

Уявіть собі ситуацію: малюк завередував в магазині іграшок і ніякі вмовляння «по-хорошому» не допомагають. Які ваші дії? Пообіцяти серйозне покарання? Нагадати про існування ременя і забутого кута в передпокої? Будемо чесними, більшість батьків зроблять саме так. А чи замислювалися ви, як відіб’ються ваші слова на психіці дитини?

Фахівці в один голос стверджують, що будь-яка, навіть одинична фраза батьків, звернена до дітей, здатна серйозно вплинути на характер і всю подальшу долю карапуза.

Слова, про які батькам слід забути

Не з’їси кашу – Баба Яга забере!

Відьми, бабаї, вовки і страшні дядечки … Чим тільки не лякають батьки своїх малюків. Чому ж ми дивуємося, коли малюк не може заснути один без світла, заїкається, жахається при спілкуванні з незнайомими людьми. Насправді, величезна кількість проблем люди успадковують зі свого дитинства. Так не варто робити з малюка неврастеніка.

Ніколи не маніпулюйте страхами дитини. А якщо йому дійсно загрожує небезпека, не полінуйтеся спокійно пояснити чому і як цього уникнути.

Я в твоєму віці вже знав весь алфавіт

Здавалося б, звичайна психологічна провокація, здатна стимулювати розвиток дитини. На жаль, тут все не так просто, як здається на перший погляд. У ранньому віці батьки для малюка – це практично боги. Кожне їхнє слово сприймається дуже серйозно і буквально. Тому коли ви розповідаєте малюкові, що перевершували їх у навчанні, спорті, спілкуванні з однолітками чи в чомусь ще, дитина сприймає це як серйозний докір і величезний розчерк у своїй неспроможності. Само собою, малюк постарається виправити ситуацію, якщо ви дасте йому шанс і не станете “діставати” занадто часто. Але мета, яку поставить перед собою крихітка – не вивчити алфавіт, а заслужити визнання батьків. Така поведінка швидко стає нормою. В результаті, навіть у дорослому віці спадкоємець буде продовжувати домагатися заохочення від батьків часто займаючись тією справою, яка йому не до душі.

Якщо ти будеш так поводитися, я від тебе піду

Як варіант – не буду любити, віддам бабусі та ін. Така установка чревата відразу двома проблемами. Перш за все, у дитини, яка тільки освоює навколишній світ, дуже багато стресів. Тому для неї вкрай важливо мати «точку опори» у вигляді людей, які дорожать нею і підтримують незалежно ні від чого. Крім того, малюк, який почув дану фразу, швидше за все злякається і буде всіма силами намагатися догодити батькам. Це може переростки в звичку підлаштовуватися під всіх навколо. Приміром, молода дівчина, вийшовши заміж, стане вічно догоджати чоловікові до тих пір, поки це не набридне обом.

Ти точно як твій батько!

Безсумнівно, говорити дитині погано про його близьких – це вже величезна дурість. Але в даному випадку знову спрацьовує принцип «правильності слів» батьків, підкріплений родинними зв’язками. Малюк беззастережно вірить тому, хто називає його поганим. І, з відчаєм розуміє, що виправити ситуацію навряд чи можливо. Навіть найменші карапузи здогадуються, що діти ростуть дуже схожими на своїх батьків. Звідси висновок: не заганяйте дитину в глухий кут.

Ти мій … котик, пупсик і т.д.

Ці прізвиська змушують посміхатися мам, тат, а також і саму дитину. Але подібні звернення далеко не є простими. У маленькому віці формується особистість і самоідентифікація дітей. Використання ж яких завгодно слів, крім імені, значно ускладнюють процес.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...