Слизові виділення при вагітності на ранніх термінах

videleniya2Вагітність у житті жінки є дуже важливим етапом. Під час цього періоду «струшується» буквально весь організм як зовні, так і зсередини. Про настання найважливішого в житті періоду свідчать багато ознак. Поряд із нудотою, набуханням грудних залоз, запамороченням та частим сечовипусканням збільшується кількість слизових виділень.

При вагітності жінка гостро відчуває все, що відбуваються з її організмом, і нерідко виникає ситуація, коли не зовсім ясно, слід звертатися до лікаря чи ні. Але якщо та ж нудота сприймається цілком адекватно, то слизисті виділення змушують пережити чимало тривожних хвилин.

Чим зумовлена поява слизових виділень

Під впливом прогестерону і естрогену, іменованих ще гормонами вагітності, всередині матки і піхви відбуваються значні зміни, які, в свою чергу, поряд зі збільшенням притоку крові сприяють підвищеному виробленню секреції. У результаті жінка помічає збільшення кількості виділень із піхви.

Основне призначення слизових виділень

Слизові виділення при вагітності виконують захисну, очищувальну і зволожуючу функції. У міру збільшення терміну вони можуть змінюватися за обсягом і консистенцією. На початку вагітності слизові виділення більш в’язкі, пізніше вони стають рідшими. Об’єм виділень з часом стає більшим.

Слизові виділення при вагітності до 12 тижнів

Наявність прогестерону обумовлює появу слизової пробки, яка оберігає плід від проникнення ззовні хвороботворних мікроорганізмів. Слизові виділення при вагітності на ранніх термінах — це в’язкий, в більшості випадків непрозорий секрет, який може виділятися в досить великій кількості. Слизові виділення завжди присутні при вагітності, подібний стан є нормою.

Коли візит до лікаря обов’язковий

Не рекомендується затягувати з відвідуванням фахівця, якщо змінилися колір, консистенція або кількість виділень. У більшості випадків це свідчить про наявність інфекції або непередбачені ускладнення перебігу вагітності.

Будьте здорові!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...