Скринінг під час вагітності

Скринінг під час вагітностіСкринінг під час вагітності або пренатальний скринінг являє собою набір спеціальних досліджень, які спрямовані на визначення групи ризику можливого розвитку плода.

Звичайно ж, основна мета проведення медичних досліджень – це рання діагностика різних порушень в період внутрішньоутробного розвитку. Як правило, основними показниками є рівень хоріонічного гонадотропіну (ХГЛ), рівень вільного естріолу і рівень альфа-фетопротеїну (АФП). Рівень ХГЛ визначається в кожному випадку вагітності, так як при зниженні рівня вирішується питання про переривання вагітності. Підвищений вміст гормонів може сигналізувати про багатоплідну вагітність.

Рівень вільного естріолу є кількісним вмістом жіночого стероїдного статевого гормону, який повинен постійно вироблятися плацентою під час вагітності. Різке зниження або стабільно низький рівень вільного естріолу вказує на розвиток ускладнень у розвитку плоду або порушення плаценти.

АФП являє собою особливий білок в організмі жінки, який виробляється безпосередньо під час вагітності. Підвищений або знижений вміст білка в крові матері є показанням для більш ретельного обстеження, так як може стати причиною розвитку синдрому Дауна, вродженого нефроза, атрезії дванадцятипалої кишки, аненцефалії та інших серйозних захворювань.

Таким чином, отримані за допомогою лабораторних досліджень дані порівнюються зі статистичними показниками. Кількісний показник в межах норми є показником хорошого перебігу вагітності, суттєві відхилення є показником можливого (але не обов’язкового) порушення в розвитку плода в утробі матері.

Для кожного триместру вагітності переважно використовуються ті чи інші види досліджень, які дозволяють на ранніх термінах усунути порушення або при необхідності перервати вагітність.

 

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...